safemoon coin

Dijital para dünyasının yeni yıldızları, fiyatları düşük, arzları yüksek olan Safe Coin’ler. “Safe” ön takısıyla başlayan bu dijital paraların özellikleri, kendilerini yöneterek likidite sağlayabilmeleri. Her gün dijital finans dünyasında bir yenilik ortaya atılıyor, yeni bir fikir doğuyor. “Safe” ön takısıyla başlayan Safe Coins yani Safe Coin’ler de bunlardan biridir. Son dönemde popüler olmaya başlayan SafeMoon, SafeMars, SafeCapital, SafeEarth gibi kripto para birimlerine yakından bakalım : Safe Coins yani Safe Coin’ler olarak da bilinen, isimleri “Safe” kelimesiyle başlayan bu dijital para birimlerinin fiyatları oldukça düşük. 1 Dolar gibi bir yatırımla milyonlarcasını alabilme şansınız var. Doğal olarak arzları fazla yüksek. Piyasa arzı katrilyonlarca olan safe coin’lerin bu açıdan bakıldığı zaman arzlarının sınırsız olduğunu da söyleyebiliriz. Safe ön takısıyla başlayan dijital paraların ortak işlevleri, kendi kendilerini yöneterek likidite ve getiri oluşturmalarıdır. Kısacası safe coins yani safe coin’ler bir projeye ya da bir başka dijital para birimine likidite oluşturmak için likidite havuzlarında tutulurlar. SafeMoon, SafeMars, SafeBTC gibi coin’ler  alıp-satmak için DEĞİLDİR. Bu coin’lerin icad edilme amacı,, white paper’larında da açıkça belirtildiği gibi, likidite havuzlarında uzun süreler elde tutmaktır. Zaten çok çok düşük fiyatları nedeniyle, alıp satmakla yeterli gelir elde edilmez. Bu coin’leri cüzdanlarında çok uzun süre tutanlar, yani HODL edenler, projelere likidite sağlarken , zaman içinde küçük karlar da elde ederler. Örneğin SafeMars coin’i ele alalım : Bu coin’e sahip olan kişilerden tüm işlemlerinden %4 komisyon kesilir. Bu %4 kesintinin yarısı yani %2’si tekrar SafeMars sahiplerine dağıtılırken, diğer %2’lik kısmı ile de proje fonlanır.

BAŞLICA SAFE COIN’LER :

SafeMoon Coin : Rapor edilen toplam arzı yaklaşık 643 trilyon adet olan bu coin’in 1 tanesi ise 0.00000484 Dolardır. Yani 1 Dolar karşılığında tam olarak 200 bin adet alınabilir. Toplam market değeri yaklaşık 3 milyar Dolar olan SafeMoon, otomatik likidite sağlayıcı olan merkeziyetsiz bir token’dir. Projenin geliri ile merkeziyetsiz NFT borsaları oluşturma ve dijital eğitim uygulamaları geliştirme gibi hedefler belirlenmiş. SafeMoon token ile yapılan her işlemde %10 komisyon kesilir ve daha sonra %5 bu coin’i cüzdanlarında HODL edenlere dağıtılırken, %5 ile de söz konusu projelerin finansmanı sağlanır.

Bunu da okuyun:  AKROPOLIS (AKRO) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

SafeMars Coin : Maksimum arzı 1 katrilyon adet olarak belirtilen SafeMars Coin’in 1 adet fiyatı 0.00000024 Dolar’dır. Yani 1 Dolar ile bu coin’den yaklaşık 4 milyon adet alınabilme şansı vardır. Toplam market değeri 240 milyon Dolar olan SafeMars HODL edenlerden işlem başı %4 vergi kesilir ve bunun %2’si tekrar SafeMars bulunduranlara dağıtılırken, %2’si BNB Coin’e dönüştürülerek likidite sağlanır.

SafeBTC Coin : Şu an dolaşımda yaklaşık 393 trilyon adet bulunan bu coin’in 1 adet fiyatı 0.00000009 Dolar’dır yani 1 Dolar karşılığı 10 milyon adet alınabilir. Toplam market değeri sadece 8,6 milyon Dolar olan bu coin’i elinde bulunduranlar işlem başı %5 vergi kesintisine uğrarlar ve %2 pasif gelir sağlarlar. SafeBTC Coin ile elde edilen gelir, SafeMoon projesine likidite olarak aktarılır.

SafeGalaxy Coin : 1 Katrilyon adet maksimum arzı bulunan bu coin’in şu an piyasada dolaşan arz miktarı tahmin edilmemektedir, bu da aslında sınırsız arza sahip olduğu anlamına gelir. 1 tanesi 0.00000004 Dolar olan SafeGalaxy coin’den 1 Dolar karşılığı 20 milyon adet satın alınabilir. Yaklaşık 38 milyon Dolar market değeri bulunan SafeGalaxy Coin, her işlemden kesilen %10 işlem ücretinin yarısı ile cüzdanında bu coin’i bulunduran yatırımcılara geri ödeme yaparken, geri kalanı BNB Coin’e dönüştürülerek likidite amaçlı kullanılmaktadır.

SafeSun Coin : 394 milyar adet toplam arzı bulunan SafeSun coin, toplamda sadece 6,6 milyon Dolar piyasa değerine sahiptir ve 1 adet fiyatı 0.00001672 Dolar’dır. Daha önce 1 trilyon olarak belirlenen toplam arz, daha sonra 605 milyar adedinin yakılması ile 394 milyar adede indirilmiştir.

SafeEarth Coin : 557 trilyon adet maksimum arzı bulunan bu coin, 0.00000002 Dolar olan adet fiyatı ile 1 Dolar karşılığı 50 milyon adet satın alınabilmektedir. Toplam market değeri 13 milyon Dolar olan SafeEarth coin’i cüzdanlarında bulunduranlar, işlem başı %4 vergi kesintisine uğrarlar. Bu sayının %1’i cüzdanlarında SafeEarth coin bulunduranlara geri ödenirken, %1 ile Ethereum alınır ve likidite havuzuna eklenir, %1 ile aynı ekibin geliştirdiği SafeMars coin alınır, kalan %1 ile de dünyayı korumak için çalışan projelere bağışta bulunulur.

Bunu da okuyun:  COSMOS (ATOM) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

SafeLight Coin : 1 Katrilyon adet maksimum arzı bulunan SafeLight coin’in adet fiyatı 0.00000001 Dolar’dır yani 1 Dolar karşılığı 100 milyon adet alınabilir. Piyasa değeri 5 milyon Dolar olan SafeLight coin, her işlemden kesilen %10 işlem ücretinş %5’lik kısmı ile cüzdanlarında bulunduranlara pasif gelir ödemesi yaparken, %5’lik kısımla da likidite sağlanır.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

ZILLIQA (ZIL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Saniyede binlerce işlem listeleyebilme hızıyla bu alanda dünyanın en hızlı block chain’inin…

YEARN FINANCE (YFI) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Yearn Finance (YFI), yatırımcıların stake ettikleri paralarını, en iyi faiz oranını elde…

VERGE (XVG) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Verge Coin (XVG), anonimliği, gizliliği ve güvenliği ön planda tutan blok zinciri…

VOYAGER TOKEN (VGX) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Voyager Token (VGX), e-ticaret işlemleri için geliştirilmiş bir dijital para ve blok…

TRUST WALLET TOKEN (TWT) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Trust Wallet, dijital varlıklarınız için çok güvenli bir cüzdan uygulamasıdır. Trust Wallet,…

TEZOS (XTZ) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Tezos (XTZ) coin, 2014 yılında geliştirmeye başlanıp, 2017 yılında toplamda 232 Milyon…

TETHER (USDT) (USD TETHER) NEDİR, NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Tether, USD Tether ya da USDT olarak bilinen bu kripto para birimi,…

UNISWAP (UNI) COIN NEDİR, NEREDEN NASIL ALINIR?

Uniswap Coin (UNI), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. “Otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı” olması,…

THETA FUEL (TFUEL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

İkinci kripto para birimi (token) olan Theta Fuel Coin (TFUEL Coin), bir…

UMA COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

 UMA ağının yerel tokeni UMA Coindir (UMA). UMA ağı ise sentetik varlıklar…