bnb

Binance dijital para borsasının kendi kripto para birimi BNB Coin, TKO Coin / Tokocrypto Coin Launchpad’i öncesinde tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmıştı. TKO’ların dağıtılması ve kilitlenen BNB’lerin serbest bırakılmasından sonra BNB ciddi oranda satış görerek, 410 Dolar seviyesinden 360 Dolar seviyesine düştü. Peki yakın zamanda yapılacak olan BNB yakma etkinliği, fiyatları arttırır mı? Dünyanın en büyük hacimli dijital para borsası olan Binance’ın kendi kripto para birimi olan Binance Coin yani BNB, sadece bir yatırım aracı olarak değil, Binance’ın Launchpad ve Launchpool gibi etkinliklerinde token olarak da kullanılıyor. Bunun en canlı örneklerinden bir tanesi bugün yapılan TKO Coin / Tokocrypto Launchpad etkinliğiydi. Dünkü haberimizde de duyurduğumuz üzere, Endonezya’nın lider dijital para borsası olan Tokocrypto’nun kendi coin’i olan TKO coin, oldukça gürültülü bir etkinlikle halka duyuruldu. Bir hafta öncesinden Binance borsası üzerinden BNB stake edilmeye başlanan Launchpad etkinliği öncesi, ortalama BNB bakiyesi önemli olduğu için, bir çok kişi çok yüklü miktarda BNB alarak bir hafta boyunca elinde tuttu. Bu da BNB fiyatlarının yükselmesine sebep oldu. Öyle ki, etkinlikten bir gün önce BNB kendi rekorunu kırarak 400 Dolar’ı geçerken, etkinlik gününün erken saatlerinde 412 Dolar’a kadar çıkarak rekor tazeledi. Bugün TSİ 12:00’de Launchpad etkinliğine katılımlar son buldu ve hesaplarda kilitlenen BNB’lerin kilitleri açılarak spot hesaplarına yatırıldı. Ancak söz konusu zaman dilimi, başta Bitcoin olmak üzere hemen hemen tüm coin’lerin fiyatlarının düşme eğrisinde olduğu bir ana denk geldiği zaman, bir çok kişi kilidi açılan BNB’lerini satarak bu eğilimi daha da hızlandırdı. Satışlar sonunda gün ortasında BNB fiyatı 360 Dolar seviyesine kadar düşüşe geçti, ardından ise 375 Dolar seviyesine yükseldi.

BNB YAKIMI GELİYOR, FİYATLAR YİNE YÜKSELECEK Mİ?

Bunu da okuyun:  Brave Gizlilik Odaklı Kendi Arama Motorunu Geliştirdi

Öte yandan Binance tarafından, bir hafta içerisinde yüklü miktarda BNB coin yakılacağı bilgisinin öğrenilmesi, fiyatların tekrar yükseleceği sinyali olarak yorumlandı. Birçok yatırımcı da BNB fiyatının günlük düşüşünü bir alım fırsatı olarak değerlendirdi. Şayet BNB yakımı sonrası, beklendiği gibi fiyatlar yükselişe geçince bu öngörüler doğru çıkacak.

BNB YAKIMI NEDİR? BNB BURN NE ANLAMA GELİYOR

Madencilik yöntemiyle üretilmeyen dijital paralarda arz-talep dengesi çok önemlidir ve fiyatı belirleyen ana unsur olarak görülür. Bu kripto varlıklarda arz imkanı sınırsız olduğu için belli bir sınırda tutulması tavsiye edilir. Bu da “burn” yani “yakma” denilen işlemle yapılır. Söz konusu kripto varlığı üreten şirket, vakıf ya da topluluk, ellerinde bulunan büyük oranda kripto varlığı geri dönüşülemez / bir daha kullanılamaz biçimde yok ederek, piyasadan yok eder. Böylece söz konusu kripto varlığın piyasadaki arz oranı azalır ve değeri yükselir. Binance yetkilileri, bir hafta içerisinde çok büyük miktarda BNB yakılacağını doğruladılar fakat rakam belirtmediler.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

“Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz”

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, dijital pazarlara yönelik yasa çalışması yaptıklarını açıkladı.…

MPAX Coin Scam Çıktı!

Bursa’da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, 12 bin mağduru bulunan bir kripto para…

STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

Son dönemde baya meşhur bir proje olan Student Coin için “çalıntı kod”…

Binance NFT Açıldı

Binance NFT, bugün tüm kullanıcılara açıldı. Duyuru kapsamında “Hepsini Topla” temalı kampanyasını…

Brave Gizlilik Odaklı Kendi Arama Motorunu Geliştirdi

Kullandıkça kripto para kazanılmasını sağlayan ve kripto para cüzdan desteği, tarayıcı tabanlı…

Şaka Değil : Emrahcoin Geliyor

Şarkıcı ve oyuncu Emrah (Küçük Emrah), son yıllarda yatırımcıların gözdesi haline gelen kripto paraya…