bitpanda

Kripto dünyasının nabzını tutan Bitpanda, geçtiğimiz haftaya platforma taşıdığı yeniliklerle başladı. Hızlı ve kolay alım-satım yapılabilmesi için kripto dünyasına hızlı bir giriş yapan The Internet Computer’u (ICP) platformda listelemeye başlayan Bitpanda, aynı zamanda alım-satım işlemleri için SOL, 1INCH ve IOST’un da artık platformda mevcut olduğunu duyurdu.

The Internet Computer (ICP)

Yepyeni bir proje olan ve kripto dünyasına ilk adımını atan The Internet Computer, sadece sektörü sekteye uğratmakla kalmıyor, aynı zamanda aşina olduğumuz interneti de değiştirmeye hazırlanıyor. Yalnızca birkaç gün içerisinde 30 milyar doların üzerinde rekor kıran bir piyasa değerine ulaşmayı başaran The Internet Computer ve onun token’ı ICP; interneti aşina olduğumuz gibi merkeziyetsiz kılma misyonuna sahip Dfinity Vakfı tarafından geliştirilen oldukça ilgi çekici bir proje olarak öne çıkıyor.

  • Açık internet hizmetleri: The Internet Computer projesi, binlerce veri merkezini birleştiren bir protokole dayalı olarak halka açık internetin işlevselliğini genişletmeyi amaçlarken internetin teknoloji devleri ve sosyal medya platformları tarafından tekelleştirilmesine karşı koymak için açık bir yönetişim sistemi ile güncellenen “açık internet hizmetleri” sunuyor. The Internet Protocol’ün kripto para birimi olan ICP, döngülerde ağ işlemlerinin yanı sıra, ağın yönetişimi için ödeme yapmak ve ağ katılımcılarını ödüllendirmek için kullanılıyor.

SOL, 1INCH ve IOST Bitpanda’da

Solana (SOL): Açık ve adil altyapının yanı sıra büyük ölçekte merkezi olmayan finansmana erişim sağlayarak global anlamda benimsenmesi için blockchain’i ölçeklendirmeyi hedefleyen Solana (SOL);  Ethereum’da çalıştırılamayan merkezi olmayan uygulamalara ev sahipliği yapıyor. Proof of History (PoH) ve Proof of Stake (PoS) ile karma bir konsensüs mekanizmasına sahiptir. Ağ, saniyede 50 bin işlem gerçekleştirebilir ve bu da onu çalışan en hızlı blockchain ağlarından biri yapar. Yerel token’ı SOL’dur ve maksimum tedarik sınırı 489 milyondur.

Bunu da okuyun:  RIPPLE (XRP) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

1INCH ve IOST: 1inch, dünyanın önde gelen DEX toplama hizmetlerinden biri olarak birden fazla likidite kaynağı sağlar ve alım-satım işlemleri için bir arama motoru görevi görürken; IOST, güvenli ve ölçeklenebilir merkezi olmayan online hizmetler için temel mimariyi oluşturarak blockchain’in kitlesel benimsenmesinin yolunu açıyor.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

ZILLIQA (ZIL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Saniyede binlerce işlem listeleyebilme hızıyla bu alanda dünyanın en hızlı block chain’inin…

YEARN FINANCE (YFI) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Yearn Finance (YFI), yatırımcıların stake ettikleri paralarını, en iyi faiz oranını elde…

VERGE (XVG) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Verge Coin (XVG), anonimliği, gizliliği ve güvenliği ön planda tutan blok zinciri…

VOYAGER TOKEN (VGX) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Voyager Token (VGX), e-ticaret işlemleri için geliştirilmiş bir dijital para ve blok…

TRUST WALLET TOKEN (TWT) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Trust Wallet, dijital varlıklarınız için çok güvenli bir cüzdan uygulamasıdır. Trust Wallet,…

TEZOS (XTZ) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Tezos (XTZ) coin, 2014 yılında geliştirmeye başlanıp, 2017 yılında toplamda 232 Milyon…

TETHER (USDT) (USD TETHER) NEDİR, NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Tether, USD Tether ya da USDT olarak bilinen bu kripto para birimi,…

UNISWAP (UNI) COIN NEDİR, NEREDEN NASIL ALINIR?

Uniswap Coin (UNI), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. “Otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı” olması,…

THETA FUEL (TFUEL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

İkinci kripto para birimi (token) olan Theta Fuel Coin (TFUEL Coin), bir…