student coin

Son zamanlarda özellikle sosyal medyada oldukça reklamı dönen ve referans sistemi yardımıyla herkesin birbirine önerdiği Student Coin (STC) nedir, ne değildir? Geleceği parlak bir proje mi, yoksa ponzi mi?

Yönetici kadrosunda Kozminski Üniversitesi, New York Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, London School of Economics ve Imperial College of London’dan kişilerin bulunması ile ün yapan ve yatırımcılarına bu üniversitelerin girişimiymiş gibi güven vaat eden Student Coin’in White paper’ının kapağında da belirtildiği gibi asıl amacı kurumların ve bireylerin kendi token’lerini üretebilecekleri bir ekosistem yaratmak. “Build and manage your own token” sloganıyla 500’den fazla üniversitedeki öğrenci gruplarını amaçlayan Student Coin (STC), bireylerin, kurumların, start-up’ların kolayca token oluşturabileceği ve bu token’lerin fonlanabileceği bir ekosistem yaratmayı hedefliyor. STC Terminali ismi verilen altyapı yardımıyla, herhangi bir kodlama geçmişine sahip olmasa bile isteyen herkes, birkaç tıklamayla kendi token’ini üretebilecek. Böylece, bir projesi olan herkes fon sağlamak amacıyla kendi token’lerini oluşturup, projelerini kitlelere duyurduklarında, bu projeye yardım etmek, fon sağlamak ya da yatırım yapmak isteyenler söz konusu token’lerden alıp fon sağlayabilecek. Bahsedilen token’in değerinin artması durumunda hem söz konusu proje, hem de projeye yatırım yapanlar kazanmış olacak. STC ekosisteminde ayrıca bu proje kapsamında üretilecek tüm token’lerin alınıp satılabileceği, değiş-tokuş edilebileceği merkeziyetsiz bir borsa platformu da oluşturulacak. Tüm bu ekosistemin kendi kripto para birimi Student Coin (STC) olacak. Yani yukarıda bahsettiğimiz proje token’lerini almak isteyenler bu alım-satımları STC ile yapacak. Haliyle, değeri yükselen bir proje token’i yardımıyla STC coin’in de değeri yükselmiş olacak. 1 Şubat 2021’de ICO aşaması başlayan STC coin, 30 Nisan’a kadar ICO yani ilk coin arzı (initial coin offering) aşamasında olacak ve bu tarihe kadar herhangi bir değerlemeye bağlı kalmadan, kendi sitelerinde belirlenen fiyat üzerinden satılacak. 7 Mayıs’tan itibaren ise borsalarda listeleneceği düşünülüyor. Projenin kendi web sitesinde ilan edildiğine göre 30 Nisan’da ICO sürecinin bitmesinden sonra, STC coin 7 Mayıs’ta bir Asya borsasında, 14 Mayıs’ta bir Avrupa borsasında, 21 ve 28 Mayıs’ta global iki büyük borsada sıralanmaya başlayacak. 9 Mayıs’tan itibaren ise şu an sitelerinden alınabilen STC’ler siteden çekilebilecek.

Bunu da okuyun:  STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

STUDENT COIN (STC) NASIL ALINIR?

Öncelikle https://stc.ventures/?ref=Sxrp6eygv0 adresinden siteye giriyoruz. Sign-up yani üye ol diyerek, e-posta adresimizi, şifremizi belirleyerek üye oluyoruz. E-posta adresimize gelen doğrulama kodu ile üyeliğimizi onaylıyoruz. Sağ üstte bulunan Wallet’e tıklayarak STC / ETH cüzdanınızı görebilirsiniz. STC coin almak için, sitenin ana sayfasından (https://stc.ventures/?ref=Exrp6eygv0) “join the launchpad” ikonuna tıklıyoruz. Coinbase üzerinden herhangi bir dijital paranızı STC cüzdanınıza göndererek alabilir, Metamask cüzdanınız ile ETH bakiyesi transfer edebilir ya da kredi kartıyla alabilirsiniz.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

ZILLIQA (ZIL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Saniyede binlerce işlem listeleyebilme hızıyla bu alanda dünyanın en hızlı block chain’inin…

VERGE (XVG) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Verge Coin (XVG), anonimliği, gizliliği ve güvenliği ön planda tutan blok zinciri…

VOYAGER TOKEN (VGX) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Voyager Token (VGX), e-ticaret işlemleri için geliştirilmiş bir dijital para ve blok…

YEARN FINANCE (YFI) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Yearn Finance (YFI), yatırımcıların stake ettikleri paralarını, en iyi faiz oranını elde…

TRUST WALLET TOKEN (TWT) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Trust Wallet, dijital varlıklarınız için çok güvenli bir cüzdan uygulamasıdır. Trust Wallet,…

TEZOS (XTZ) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Tezos (XTZ) coin, 2014 yılında geliştirmeye başlanıp, 2017 yılında toplamda 232 Milyon…

TETHER (USDT) (USD TETHER) NEDİR, NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Tether, USD Tether ya da USDT olarak bilinen bu kripto para birimi,…

UNISWAP (UNI) COIN NEDİR, NEREDEN NASIL ALINIR?

Uniswap Coin (UNI), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. “Otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı” olması,…

THETA FUEL (TFUEL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

İkinci kripto para birimi (token) olan Theta Fuel Coin (TFUEL Coin), bir…

UMA COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

 UMA ağının yerel tokeni UMA Coindir (UMA). UMA ağı ise sentetik varlıklar…