bitcoin madencilik

Hemen her gün kripto’amp; kripto varlıklara yatırım yaptıktan sonra kısmen ya da tamamen zarar eden kişilerin yakınmalarını okuyoruz. Halbuki, basit bazı kurallara uyulması halinde, dijital paralara yatırım yaparak zarar etmek olanaksızdır. Bu basit kurallara uyulduğu takdirde, bir dijital paranın değeri sıfır dolara düşmeden, yatırımcısını iflas ettirmesi imkansızdır. Henüz değeri sıfır dolara düşen bir dijital varlık da yoktur, büyük olasılıkla olmayacaktır da.

Peki bu kurallar nelerdir?

Araştırmanızı iyi yapın. Yüzeysel bilgilerle ya da sosyal medyadan okuduklarınızla değil, kendi araştırmanız ve bilgileriniz ile harekete geçin. Bir bilgiyi, birkaç sağlam kaynaktan teyit etmeden ya da orijinalinden okumadan doğru olarak kabul edip, pozisyon almayın. Yatırım bütçenizi ayarlayın. Toplam bütçeniz ile yatırım bütçeniz asla aynı olmamalıdır. Elinizdeki tüm parayı yatırıma ayıramazsınız. Öncelikle kendinizin (ve varsa ailenizin) barınma, beslenme, eğitim vb. temel ihtiyaçlarını, borç ve faturalarınızı ödedikten sonra, kalan paranız üzerinden bir yatırım bütçesi ayırın. Adım adım işlem yapın. Alım ve satımlarınızda bahsedilen kuralı uygulayın.

https://gazetecoin.com/kademeli-alim-satim-nedir-kademeli-alim-satim-nasil-yapilir

Sabredin. Bir ayda zengin olma hayallerine kapılmayın. Uzun vadeli düşünün. Duygularınız yerine, mantığınızla işlem yapın. Bir dijital para biriminin fanatiği ya da taraftarı olmayın. Kısa sürede çok fazla yükselen dijital varlıklara, daha da yükseleceği amacıyla yatırım yapmayın. Yatırım yaptığınız coin’in fiyatı düşmeye başlayınca heyecanlanıp, aldığınız fiyatın altına yani zararına satış yapmayın. Düşen bıçak elle yakalanmaz. Sabırla kurun sakinleşmesini bekleyin. Her düşüşün bir yükselişi vardır. Kesinlikle nakit bulundurun. Ani alım fırsatları için yatırımınızın bir kısmını stable coin olarak nakitte tutun. Sepet yapın. Tüm birikiminizi tek bir para birimine sakın bağlamayın. Riski paylaştırın. Stop-loss koyun. Yükselip size kar getiren bir coin’i daha da yükselir umuduyla yüksekten bir daha almayın. Borç para ile, kredi ile, sizin olmayan para ile yatırım yapmayın.

Bunu da okuyun:  Bitcoin’de yeni zirvenin sinyali: Altcoin rallileri
Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

Coin Sepeti (Kripto Para Yatırım Sepeti) Nedir?

Kripto para sepeti nedir ve nasıl yapılır? Yeni kripto para yatırımcıları için muhakkak…

COIN SEPETİ NASIL YAPILIR? ALTCOIN SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?

Dijital para yatırımlarında, tüm sermayenizi tek bir dijital paraya yatırmak hem riskli,…

COIN TRENİ KAÇAR MI? KADEMELİ ALIM SATIM NEDİR? YÜKSEKTEN COIN ALINIR MI?

Dijital para yatırımcılarının en büyük korkularından biri, “yatırım trenini kaçırmak”tır. Daha önce…

Bitcoin’de yeni zirvenin sinyali: Altcoin rallileri

Kripto para yatırımcılarının son 2.5 ayı kan ve gözyaşı dolu. Sosyal medyada…