crypto accepted

Dijital para ile ödeme kabul eden işyerleri son zamanlarda git gide artmaya başladı. Özellikle e- ticaret siteleri dijital paralarla ödeme kabul ederek, müşterilerine daha fazla ödeme seçeneği sunuyor, kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen ya da siparişlerini gizli tutmak isteyen kullanıcılarına da daha fazla gizlilik ve güvenlik olanağı sağlıyor. Özellikle küçük ölçekli ya da şahıslar tarafından kurulmuş e-ticaret siteleri Paypal hizmetinin Türkiye’de sona ermesinden sonra PayPal benzeri ödeme yolları üzerine çözüm aramaya başladılar. Bankaların sanal pos hizmeti için birçok evrak istemesi ve yüksek komisyonlar kesmeleri, kredi kartı ödeme hizmeti sunan firmaların da fazla evrak istemeleri, özellikle şahısların sahibi olduğu e-ticaret sitelerinin kredi kartıyla ödeme almasını mümkünatı olmayan bir hale getiriyor. Bazı e-ticaret siteleri ise kredi kartı, havale gibi geleneksel ödeme yöntemlerine alternatif olarak dijital paralarla ödeme seçenekleri sunmak istiyor. Zira kimi müşteriler, kredi kartı bilgilerini internet alışverişlerinde kullanmayı tercih etmeyebiliyor. Bazı müşteriler ise siparişlerinin, yani para aktarımlarının gizli kalmasını istiyor. İşte kripto para birimleriyle ödeme çözümleri bu durumlarda yardımcı olarak öne çıkıyor. Coinbase Commerce, BitPay, GoCoin, CoinPayments.net gibi hizmetler, kripto para birimleri ve coin ile ödeme olanağı sağlayan servislerden birkaçı. Önemli e-ticaret çözümlerinden biri olan Shopify da dijital para ile ödeme çözümü sunan hizmetlerden biri. E-ticaret sitelerinde dijital para ile ödeme kabul etmek, başta Bitcoin, Ethereum ve Litecoin olmak üzere 300’den fazla coin ile ödeme yapılmasına olanak sağlıyor. Dijital paralar ile ödeme kabul etmek, yüksek hızlı işlem süresi, düşük işlem ücreti, gizlilik ve güvenlik, dünyanın her yerinden işlem yapabilme gibi avantajlar sağlıyor. Ayrıca dijital para ile kabul edilen ödemeler anında Amerikan Doları gibi geleneksel (itibari) para birimlerine de dönüştürülebiliyor.

KRİPTO PARA İLE ÖDEME ALMANIN / ÖDEME YAPMANIN AVANTAJLARI

Bunu da okuyun:  TRUST WALLET NEDİR, TRUST WALLET TOKEN NEDİR, NASIL KULLANILIR, NASIL ALINIR?

Daha Az Komisyon

Dijital paralar ile yapılan ödemelerde işlem ücretleri çok azdır. Özellikle bazı coin’lerde bu oran hemen hemen sıfıra yakındır hatta bazılarında tam olarak sıfırdır. Böylece komisyon ödemezsiniz.

Yüksek Hız

Dijital paralar ile yapılan ödemeler saniyeler içinde tamamlanır ve hesaba geçer.

Özgürlük

Dünyanın her yerinden, dünyanın her yerine dijital paralar ile ödeme gönderilebilir.

Gizlilik

Dijital para transferleri gizlidir, isimsizdir ve izlenemez.

Esneklik

Dijital para aktarımları günün 24 saati, haftanın 7 günü yapılabilir. Hafta içi, hafta sonu, gece, gündüz, tatil, bayram fark etmez.

Enflasyon Yok

Dijital para birimi ile alınan ödemelerde para birimleri enflasyona maruz kalmadığı için değer kaybı azalır.

Küçük Ödemeler Mümkün

Dijital paralar ile alt sınır olmadan, çok küçük rakamlarda mikro ödemeler yapılabilir. Aynı şekilde üst sınır olmadan çok büyük rakamlar da aktarılabilir. Ayrıca bir kişi, binlerce işlem yapabilir.

Güvenlik

Dijital para borsaları ve cüzdanları merkeziyetsiz bir yapıdadır ve modern şifreleme teknolojilerini kullanır. Paranız bankadan çalınabilir, kredi kartınız çalınabilir ama dijital paralarınız kolay kolay çalınamaz.

Kripto Para Biriktirmek İçin Bir Yöntem

Dijital para ile ödeme kabul ederek, dijital para yatırımına başlayabilirsiniz. Cüzdanlarınızda biriken coin’ler iyi bir yatırım kaynağıdır.

Paradan Para Kazanabilirsiniz

Dijital para cüzdanlarınızı stake ederek yani borsaya faize yatırarak ek gelir kazanabilirsiniz.

Yükselirse Kazancınız Katlanır

Diyelim ki BTC 46 bin Dolar iken ödeme kabul ettiniz ve bir hafta sonra 61 bin Dolar’a yükseldi. Hiç efor sarf etmeden ekstra kardasınız.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

Coin Sepeti (Kripto Para Yatırım Sepeti) Nedir?

Kripto para sepeti nedir ve nasıl yapılır? Yeni kripto para yatırımcıları için muhakkak…

İNDİKATÖR NEDİR?

İndikatör yabancı asıllı bir kelimedir. Bu sebeple ilk bakışta ne olduğu hakkında…

PARİBU HESAP KAPATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Paribu kullanıcıysanız ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız bu yazımızı okumanız yararlı olacaktır. Yazımızda…

PARİBU ANLAŞMALI BANKALAR HANGİLERİDİR? PARA YATIRMA İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Bu yazımızda Paribu’ya para yatırırken hangi bankaları kullanabilirsiniz ve Paribu’nun anlaşmalı olduğu…

WAZİRX KRİPTO PARA BORSASI NEDİR?

Bu yazımızda sizlere Hindistan’a ait olan WazirX platformundan söz edeceğiz. İyi okumalar.…

TRUST WALLET NEDİR, TRUST WALLET TOKEN NEDİR, NASIL KULLANILIR, NASIL ALINIR?

Trust Wallet, sadeliği ve kullanışlılığıyla olduğu kadar güvenilirliği de öne çıkan bir…

UNİSWAP NEDİR?

Uniswap, Hayden Adams tarafından kurulmuştur. Uniswap, Ethereum tabanlı bir borsadır. Aynı zamanda…

KRİPTO PARA NEDİR? NASIL ALINIR?

Kripto paralardan bahsederken ilk olarak ‘kriptoloji’nin ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Kriptoloji, şifreleme…