ethereum bitcoin

Dünyanın en büyük ödeme ağlarından biri olan VISAGüney Amerika’nın en büyük ülkesi Brezilya’da geleneksel bankacılık kurumlarına kripto para hizmetleri verebilmek için çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Blokzinciri teknoloji şirketi ve Bitcoin madencilik hizmeti veren Blockstream, merkezi Avustralya olan finansal hizmetler devlerinden Macquarie Group ile ortaklaşa olarak havayı daha az kirleten yeni bir sıfır karbonlu Bitcoin madencilik tesisi kurmak için kolları sıvadıklarını ve ortak olduklarını duyurdu.

Daha önce bir kanun tasarısı hazırlamak istediklerini açıklayan Panama kongre üyesi Gabriel Silva, o tasarıyı bitirdi ve ülke içinde dijital para biriminin kullanımını düzenleyen bir yasa tasarısını meclise sundu. Panama’da önerilen bu tasarı ile birlikte, Bitcoin’i ulusal bir alternatif ödeme yöntemi olarak kabul edebilecekler.

Dünyaca ünlü madencilik donanımı üreticisi BitmainKuzey Amerika’daki kapasitesini arttırmayı hazırlandırdığını ve ortakları Bit5ive ve ISW Holdingsile ABD’nin Georgia eyaletinde 56.000 adet Bitmain’in tescilli AntMiner ekipmanına ev sahipliği yapacak bir barındırma anlaşması imzaladığını duyurdu.

LitecoinOmniLite isimli akıllı sözleşme ile birlikte merkezi olmayan tokenler, NFT’ler oluşturulmasını ve Litecoin blokzinciri üzerinde sabit paraların oluşturulmasını da kolaylaştıracak bir açık kaynak platformunu başlattığını duyurdu.

Dünyaca ünlü madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Kuzey Amerika’daki kapasitesini arttırmayı hazırlandırdığını ve ortakları Bit5ive ve ISW Holdingsile ABD’nin Georgia eyaletinde 56.000 adet Bitmain’in tescilli AntMiner ekipmanına ev sahipliği yapacak bir barındırma anlaşması imzaladığını duyurdu.

Litecoin, OmniLite isimli akıllı sözleşme ile birlikte merkezi olmayan tokenler, NFT’ler oluşturulmasını ve Litecoin blokzinciri üzerinde sabit paraların oluşturulmasını da kolaylaştıracak bir açık kaynak platformunu başlattığını duyurdu.

 • Orta Amerika ülkelerinden El Salvador, dünyada Bitcoin’i resmi para ilan eden ilk ülke oldu.
 • Ukrayna Parlamentosu kripto paraları yasallaştıran tasarıyı onayladığını duyurdu.
 • FTX, NBA yıldızı Stephen Curry ile yaptığı anlaşma kapsamında, sporcunun FTX küresel elçisi olduğunu duyurdu.
 • Avrupa Komisyonu, kıta genelindeki kamu hizmetlerinin iyileştirilmesi için tasarlanmış olan Avrupa Blockchain Servisleri Altyapısı (EBSI) geliştirmesi için toplam yedi şirket ile anlaştı.
 • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase’i insanların kripto parayla kredi almasını sağlayan Lend adlı ürünü piyasaya sürmesi durumunda Coinbase’i mahkemeye vereceğini bildirdi.
 • Meksikalı perakende ve bankacılık şirketi olan Grupo Elektra’nın sahibi Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin Lightning’i ödeme olarak kabul edeceğini Twitter hesabı üzerinden duyurdu.
 • Kripto türev borsası olan FTX’in ABD’deki kolu FTX.US, dünyada büyük ilgi toplayan NFT endüstrisinden pay almak için önemli bir hamlede bulundu ve başlattığı NFT platformunu tanıtmak için “Test” yazarak yüklediği NFT yaklaşık 270.000$’a satıldı.
 • Amerikan Futbol Ligi Organizasyonu’nun (NFL), ligde mücadele eden kulüplerin NFT kartları satışı için izin vermediği ve ligdeki kulüplerin kripto para şirketleriyle sponsorluk anlaşması yapmasının da yasakladığı ortaya çıktı.
 • Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ın arkasındaki girişimi araştırdığı duyurdu.
 • İspanya’nın spor ligi olan La Liga, Avrupa ligleri arasındaki tüm oyuncular için NFT koleksiyonculuğu platformu ile anlaşmaya vardıklarını açıklayarak NFT olanağı sunan ilk lig oldu.
 • Ünlü karikatürist Selçuk Erdem, kutup ayısı çizimlerinden oluşan Fluffy Polar Bears (pofuduk kutup ayıları) isimli NFT koleksiyonunu yakında satışa çıkaracağını duyurdu.
Bunu da okuyun:  "Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz"

Kaynak: Kripto Küratör

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

“Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz”

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, dijital pazarlara yönelik yasa çalışması yaptıklarını açıkladı.…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

Son dönemde baya meşhur bir proje olan Student Coin için “çalıntı kod”…

MPAX Coin Scam Çıktı!

Bursa’da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, 12 bin mağduru bulunan bir kripto para…

Binance NFT Açıldı

Binance NFT, bugün tüm kullanıcılara açıldı. Duyuru kapsamında “Hepsini Topla” temalı kampanyasını…

Brave Gizlilik Odaklı Kendi Arama Motorunu Geliştirdi

Kullandıkça kripto para kazanılmasını sağlayan ve kripto para cüzdan desteği, tarayıcı tabanlı…

TKO / TOKOCRYPTO ETKİNLİĞİ BİTTİ, BNB DÜŞÜŞE GEÇTİ. BNB BURN DÜŞÜŞE DUR DİYECEK Mİ?

Binance dijital para borsasının kendi kripto para birimi BNB Coin, TKO Coin…