dijital türk lirası

Yatırımcılar kripto paralar konusunda yapılacak yasal düzenlemeyi bekliyor. Hem kripto paralar hem de kripto para platformlarına yönelik düzenlenin ekim ayında çıkması beklenirken, bu düzenlemenin biraz gecikebileceği öğrenildi. Merkez Bankası’nın ödeme sağlayıcılar üzerinden kripto paralarla yapılan ödemeleri ve para transferlerini yasaklamasından bu yana herkesin gözü yapılacak olan yasal düzenlemede. Düzenleme taslağının da artık son aşamaya geldiğini biliniyor. Eylül ayında çıkması ve hem kripto paralar hem de kripto para platformlarına yönelik düzenlemeler içermesi beklenen taslağın pilot uygulama ile ekim ayında çıkacağı alınan duyumlar arasındaydı. Fakat Merkez Bankası cephesinde biraz frene basıldığını ve düzenlemenin biraz gecikebileceğini öğrenildi. Merkez’in özellikle kara para olabilecek kaynağın akışını önceki düzenlemeyle durdurduğu belirtiliyor.

ALIM SATIMLARDA DÜZENLEME

Dünya gazetesinden Barış Erkaya’nın haberine göre, Türkiye’de kripto paralara yönelik kurumsal kabullenme konusunda oldukça dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Fenerbahçe’nin Türkiye’de kurulu bir borsa üzerinden token arzı, bu hafta içerisinde ise AB Grup Holding’in hem bir kripto para alım-satım platformu hem de kendi blockchain ağ altyapısına sahip bir kripto para çıkardığını, bu projenin arkasına da grubun tüm sermayesini teminat olarak koyacağını duyurması önemli gelişmelerdi. Kripto para alanına yatırım yapan herkes öncesinde Ankara ile görüştüğünü söylüyor. Buradan çıkan izlenim ise alım-satım platformlarına yönelik oldukça sert kurallara sahip, fakat kripto para yatırımlarının önünü tıkamayacak bir düzenlemenin çıkacağı şeklinde. Borsalardan çok yüksek sermaye yeterliliği isteneceği ve platformların çok yakından izleneceği düşünülüyor. Ayrıca yatırımcı koruma mekanizması oluşturulacağı da belirtiliyor. Elbette bu yüksek sermaye şartı birçok borsanın astronomik sermaye artışları gerçekleştirmesini zorunlu kılacak. Sermaye şartı için geçiş dönemi olacak mı, net değil. Fakat platformlar arasında birleşme ve satın almaların yaşanacağı günler yakın olabilir

Bunu da okuyun:  Merkez Bankası'ndan Dijital Para Adımı
Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

“Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz”

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, dijital pazarlara yönelik yasa çalışması yaptıklarını açıkladı.…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

MPAX Coin Scam Çıktı!

Bursa’da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, 12 bin mağduru bulunan bir kripto para…

STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

Son dönemde baya meşhur bir proje olan Student Coin için “çalıntı kod”…

Binance NFT Açıldı

Binance NFT, bugün tüm kullanıcılara açıldı. Duyuru kapsamında “Hepsini Topla” temalı kampanyasını…

Brave Gizlilik Odaklı Kendi Arama Motorunu Geliştirdi

Kullandıkça kripto para kazanılmasını sağlayan ve kripto para cüzdan desteği, tarayıcı tabanlı…

TKO / TOKOCRYPTO ETKİNLİĞİ BİTTİ, BNB DÜŞÜŞE GEÇTİ. BNB BURN DÜŞÜŞE DUR DİYECEK Mİ?

Binance dijital para borsasının kendi kripto para birimi BNB Coin, TKO Coin…