kripto para

Bitcoin’i resmî para ilân eden yasanın yürürlüğe girdiği Latin Amerika ülkesi olan El Salvador’un devlet başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabından bir jeotermal elektrik üretim tesisi içinde birkaç Bitcoin madencilik makinesinin kurulumunun nasıl göründüğünü gösteren bir tweet paylaşarak ülkelerinde madencilik çalışmalarına başlandığının sinyallerini yaktı.

Vitalik Buterin’nin de dahil olduğu bir grup geliştirici, Ethereum Blockchain’inde harici hesaplardan ve akıllı sözleşme hesaplarından oluşmak üzere iki tür hesabı tek bir hesap türüne indirgemek için tasarlanan Hesap Soyutlama modeli için ERC-4337 kodlu bir tasarı sundu.

Güney Kore’deki dijital varlık hizmet sağlayıcıları, Tasrih Edilmiş Finansal İşlemlerin Bildirimi ve Kullanımı Hakkında Kararname’sinin meclis tarafından onaylanmasıyla birlikte artık çalıştıkları borsada alım-satım yapamayacaklar.

Hash gücü açısından dördüncü en büyük Çin merkezli Ethereum madencilik havuzu BeePool, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile 15 Ekim tarihinde faaliyetlerine son vereceğini açıkladı.

E-ticaret devi olan AlibabaÇin hükümetinin kripto para karşıtı kısıtlamasını destekleyerek 8 Ekim’ itibaren platformu üzerinden yapılan kripto para madenciliği cihazlarının satışını durduracağını duyurdu.

Kazakistan, Çin’deki yasağın ardından Bitcoin madencileri için popüler bir yer haline geldi. Bununla birlikte, ülke şu anda, kış aylarında daha da kötüleşmesi beklenen bir elektrik sıkıntısı yaşadığını belirtti.

SIX Borsası’nda bazı kripto varlıkların listelendiği İsviçre’nin regülasyon kurumu olan FINMA, İsviçre’deki ilk kripto para yatırım fonuna onay verdiğini açıkladı.

Garanti BBVA Portföy, Blockchain teknolojisine yatırım yapmak isteyen müşterileri için yeni bir fon kurduğunu duyurdu.

Circle ve AngelList’ten yapılan ortak resmi duyuruya göre, ortaklık başlatarak Circle Inc. tarafından üretilen ikinci en büyük Stabil kripto para olan ABD Doları sabitli USD Coin (USDC) ürünü, AngelList platformunda “start-up” fonlama aracı oldu.

Peru’nun para birimine bağlı ilk Stabil kripto para, Merkez bankası dijital para birimi oluşturmak için Ukrayna ile bir anlaşma yapan Stellar’ın kendi blokzinciri üzerinde çıkarıldı.

Bunu da okuyun:  137 Milyon Dolar'ı Kripto Para İle Akladı

Nijerya Merkez Bankası, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) eNaira için çevrim içi web sitesi oluşturduğunu duyurdu.

Kaynak: Kripto Küratör

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

“Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz”

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, dijital pazarlara yönelik yasa çalışması yaptıklarını açıkladı.…

STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

Son dönemde baya meşhur bir proje olan Student Coin için “çalıntı kod”…

TKO / TOKOCRYPTO ETKİNLİĞİ BİTTİ, BNB DÜŞÜŞE GEÇTİ. BNB BURN DÜŞÜŞE DUR DİYECEK Mİ?

Binance dijital para borsasının kendi kripto para birimi BNB Coin, TKO Coin…

MPAX Coin Scam Çıktı!

Bursa’da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, 12 bin mağduru bulunan bir kripto para…

Binance NFT Açıldı

Binance NFT, bugün tüm kullanıcılara açıldı. Duyuru kapsamında “Hepsini Topla” temalı kampanyasını…

Brave Gizlilik Odaklı Kendi Arama Motorunu Geliştirdi

Kullandıkça kripto para kazanılmasını sağlayan ve kripto para cüzdan desteği, tarayıcı tabanlı…