kripto haber

⭐️  Facebook’un liderliğinde geliştirilen Novi adlı dijital cüzdan, bir ucu ABD’de öbürü Guatemala’da bulunan havale koridorunda test edilecek olup kullanıcılar rehberlerinde yer alan kişilere Novi aracılığıyla USDP gönderdiklerinde, alıcı taraf bu parayı yerel para birimi cinsinden hesaplarına çekebilecekler.

⭐️  El Salvador hükümeti, Bitcoin’i yasal para birimi yaptıktan sonra halkın kolay BTC transferi yapması için çıkarttığı Chivo Cüzdanı’nın sahip olduğu fiyat dondurma özelliği sayesinde kullanıcılar, arbitraj yoluyla risksiz kar etmeye başladı. Bunun akabinde El Salvador bu olayın önüne geçmek için fiyat dondurma özelliğini kaldırdı.

⭐️  Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na para hizmeti veren bir işletme olarak kayıtlı olan Bitcoin of America, kısa süre önce Bitcoin ATMmakinelerine yeni bir seçenek eklediğini belirterek kullanıcılarının Bitcoin ATM’lerinden hem Ethereum satın alabileceklerini hem de satabileceklerini duyurdu.

⭐️  Rus petrol şirketleri, hedeflerinin havaya karışan ve kullanılmayan alev gazından yaratılacak enerjiyle kripto para madenciliği yapmak olduğunu açıklayarak konuyla ilgili bakanlıktan resmi onay beklediklerini belirttiler.

⭐️  Twitter hesabından yaptığı paylaşımında Bitcoin yatırımı yapmak için 5 doların bile yeteceğinden bahseden bir video yayınlayan Ünlü sanatçı Mariah Carey, kripto varlık işlem platformu Gemini ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

⭐️ Çin’de Bitcoin madenciliği operasyonları olan Singapur merkezli Atlas Mining, önemli miktarda hash oranını Kuzey Amerika’ya taşımaya hazırlandığını açıkladı.

⭐️ Chainalysis tarafından yayınlanan bir rapor, DeFi protokollerinin artık Kuzey Amerika’daki merkezi borsalardan daha yüksek miktarda günlük işlem hacmine sahip olduğunu belirtti.

⭐️ Avalanche blokzinciri üzerinde geliştirilmiş olan ve kullanıcılarına düşük işlem ücreti ayrıcalığı sunan topluluk odaklı merkeziyetsiz bir borsa (DEX) Pangolin, blokzinciri oyun platformu olan Roco Finance ile iş birliğini duyurdu.

⭐️ Konvoy Ventures ve Pantera Capital’in finansmanıyla hayata geçirilmesi planlanan Genopets, fiziksel dünya ile metaverse’ü birleştirmek üzere kurulacak olan olana tabanlı NFT “move to earn/hareket ettikçe kazan” oyunu, şirket tarafından yapılan açıklama ile tohum fonlama turundan 8,3 milyon dolar topladığını duyurdu.

Bunu da okuyun:  STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

⭐️ NFT ve merkeziyetsiz oyun sektörünün önde gelen yatırımcılarından olan Animoca Brands2,2 milyar dolarlık değerleme ile yaptığı son finansman turunda 65 milyon dolarlık fon topladığını açıkladı.

Kaynak

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

Mesut Özil Kripto Para Çıkartıyor. Nasıl Alınır, Ne İşe Yarar?

Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Mesut Özil’in bu hafta kendi kripto parasını çıkaracağını duyurdu. Bu…

Visa’nın Kripto Kartlarıyla 1 Milyar Dolar Değerinde Ödeme Yapıldı

Kripto paraların ödemelerde kullanılmasına yönelik çözümler geliştiren ve iş birlikleri yapan oyunculardan…

Ethereum EIP-1559 İçin Tarih Verildi

Ethereum çekirdek geliştiricilerinden Tim Beiko, merakla beklenen bir Ethereum Improvement Proposal’ın 14…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

Dogecoin ile 1 Milyar TL Vurdular!

Kripto para dolandırıcılığı olaylarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da iddiaya göre dolandırıcılar…

Danimarka’dan Bitcoin Hamlesi

Danimarka’da faaliyet gösteren SaxoBank, müşterilerine kripto varlık alım/satım hizmeti vermeye başladı. Danimarka…

CONCARDIS’TEN KRİPTO PARA ATAĞI

Nets Group şirketlerinden biri olan ve POS çözümleri ile işyerlerinin ödeme kabul…