kripto haber

Bukele, El Salvador’un devlet tarafından işletilen Bitcoin fonunda, son yaşanan yükselmelerle birlikte 4 milyon dolar değerinde kâra sahip olduklarını ve  Elde ettikleri kârlarla 4 ameliyathane, 4 acil kliniği, 19 ofis ve 1 rehabilitasyon alanına sahip veteriner hastanesi inşa etmek istediğini söyledi.

Ekonomik zorluklarla mücadele eden Fenerbahçe, bu yılın üçüncü çeyreği itibariyle tarihinin en yüksek kâr oranını yakalayarak kulübün Haziran-Ağustos ayları boyunca 257 milyon lira kâr elde edilmesinde Ağustos ayında çıkarılan Fenerbahçe token‘ın payı büyük olduğunu belirtti.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksinin Ağustos 2021 verilerine göre ABD toplamda 42,7 EH/s’lik hash oranına ev sahipliği yaparak verilere göre bitcoin Blockchain’indeki toplam hash oranının en büyük kısmını kapsıyor.

Afrika’da faaliyet gösteren teknoloji şirketi Jelurida Africa, 23 Ekim tarihinde itibaren Zanzibar ile başlayıp; Kenya, Ruanda, Uganda, Zambiya, Malavi, Mozambik, Zimbabve ve Tanzanya’da ki üniversitelerde, finans kurumlarında ve kamu dairelerinde blok zinciri eğitimine başlayacağını duyurdu.

Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Mesut Özil’in bu hafta kendi kripto parasını çıkaracağını duyurdu. Bu kripto para sahipleri, Özil’in kendi markası olan M10 ürünlerinde indirim kazanarak onunla tanışma fırsatı elde edebilecekler.

Venezuela havalimanı, biletler ve diğer hizmetleri için Bitcoin ve piyasada bulunan kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye hazırlandığını açıkladı.

YAY Games, mobil ve akıllı telefon kullanımının artışıyla beraber, SmartEcoSystem şirketi ile özel bir akıllı telefon ürünü geliştirmek için stratejik bir ortaklık kuracağını açıkladı.

Kripto para yatırım şirketi BitwiseNYSE Arca ile birlikte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ortak bir Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) başvurdu.

Avrupa’da kripto para madenciliği donanım üreticisi olan Bitfury’nin Avrupa pazarlarında halka açılmayı planladığı bildirildi.

Bunu da okuyun:  Fintech Dünyasından Haberler

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, “Coinbase NFT” adında kendi NFT pazar yerini açacağını ve söz konusu platformun bu yıl bitmeden devreye gireceğini duyurdu.

Celo’nun Herkes için DeFi girişimiyle ortaklık kurduğunu açıklayan SushiSwap. ortaklıkları kapsamında Celo topluluğu, Sushi ile birlikte CELO ve SUSHI üzerinden aynı anda dağıtılacak toplam 12.6 milyon dolar değerinde likidite madenciliği ödülü dağıtacak.

Magnus CarlsenMeltwater Champions Chess Tour (MCCT) ‘u kazandığı çin NFT ile ödüllendirilerek satranç turnuvasını kazandığı için NFT ödülüne layık görülen ilk kişi oldu.

Müzik dağıtım şirketlerinden UnitedMastersCoinbase ile kurduğu ortaklık kapsamında, birlikte çalıştığı sanatçılara kripto para ile ödeme yapmaya başlayabileceklerini duyurdu.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ve eşsiz Token (NFT) kullanıcıları için tarayıcı tabanlı cüzdan hizmeti olan MetaMask’a benzer şekilde çalışan XDEFI WalletChrome Store üzerinde herkese açıldı.

Kaynak: Kripto Küratör

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

Visa’nın Kripto Kartlarıyla 1 Milyar Dolar Değerinde Ödeme Yapıldı

Kripto paraların ödemelerde kullanılmasına yönelik çözümler geliştiren ve iş birlikleri yapan oyunculardan…

Ethereum EIP-1559 İçin Tarih Verildi

Ethereum çekirdek geliştiricilerinden Tim Beiko, merakla beklenen bir Ethereum Improvement Proposal’ın 14…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

CONCARDIS’TEN KRİPTO PARA ATAĞI

Nets Group şirketlerinden biri olan ve POS çözümleri ile işyerlerinin ödeme kabul…

Danimarka’dan Bitcoin Hamlesi

Danimarka’da faaliyet gösteren SaxoBank, müşterilerine kripto varlık alım/satım hizmeti vermeye başladı. Danimarka…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

“Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz”

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, dijital pazarlara yönelik yasa çalışması yaptıklarını açıkladı.…

STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

Son dönemde baya meşhur bir proje olan Student Coin için “çalıntı kod”…