kripto haber

🔥 Türkiye, pilot çalışmalarını başlattığı Blockchain tabanlı bir dijital merkez bankası parasının uygulamaya konulması ve uluslararası ticaret sisteminde kabul görecek ödeme sistemlerinin geliştirilmesi için de diğer ülkelerle işbirliği yapacağını açıkladı.

🔥 Almanya’nın en büyük nüfusa sahip eyaleti Kuzey Ren-Vestfalya’da, Siber Suçlar Departmanı’nın ele geçirdiği 0.5 BTC için 48 saat süren bir açık artırma başlatıldı.

🔥 Facebook kurucusu Mark Zuckerberg sürpriz bir açıklamayla çatı şirket isimlerini Meta yapacaklarını açıkladı. Facebook’un ödemeler ve finansal hizmetlerden sorumlu yöneticisi olan David Marcus ise Facebook’un, yeni adıyla Meta’nın ödemeler ve finansal hizmetlerinin Novi markası altında birleştirileceğini belirtti.

🔥 El Salvador başkanı Nayib Bukele, paylaştığı tweetinde uzun bir bekleyişin ardından 420 Bitcoin (BTC) daha satın aldıklarını duyurdu.

🔥 Brezilyalı araç çağırma şirketi olan 99’un dijital cüzdanı olan 99Pay, yaptığı bir açıklamasında, platformunda Bitcoin alım ve satımının mümkün kılınacağını açıkladı.

⭐️ Stellar Development Foundation (SDF), küresel ödeme teknolojisi şirketi Flutterwave’in Afrika ve Avrupa arasındaki transfer işlemlerini basitleştirmek amacıyla Stellar blokzinciri üzerinde USD Coin (USDC) kullanacağını duyurdu.

⭐️ Mastercard, ortaklarına sunduğu kripto para birimi hizmetlerini genişletmek ve kripto para birimi yeteneklerine hızlı erişim sunmak amacıyla kripto para borsası Bakkt ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

⭐️ Güney Kore’nin kamu emeklilik fonu olan Kore Öğretmenler Kredi Birliği’nin (KTCU), Güney Koreli varlık yönetimi şirketi Mirae Asset Global Investments de dahil olmak üzere birkaç Bitcoin ETF ürününe yatırım yapmayı düşündüklerini açıkladı.

⭐️ Avrupa Merkez Bankası (AMB), dijital euronun euro bölgesindeki ödeme ekosistemine ne şekilde değer katabileceğinin araştırılmasına katkıda bulunacak 30 kişilik bir danışman kurulu oluşturduğunu açıkladı.

⭐️ İspanya pazarında ve İspanya merkezli olacak şekilde kripto para hizmeti veren tüm gerçek ve tüzel kişileri bağlamak amacıyla İspanya’da bulunan kripto para borsası olarak faaliyet gösteren, kripto varlıklar için saklama vb. hizmetler sunan tüm kuruluşların, merkez bankasına kayıt yaptırması gerekecek.

Bunu da okuyun:  BU TEORİYE GÖRE BITCOIN BU SENE SONUNDA 100 BİN DOLAR, 2025’TE 1 MİLYON DOLAR OLACAK!

⭐️ Dubai Finansal Hizmetler Kurumu (DFSA), yatırım tokenlarının regülasyonu için yeni bir çerçeve oluşturduğunu ve yatırım tokenlarını; menkul kıymet tokenı ve türev tokenı olmak üzere ikiye ayrılacaklarını açıkladı.

OECD’ye bağlı Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kripto para gibi sanal varlıkları ve bunların hizmet sağlayıcılarını ilgilendiren standartlarını, Non-Fungible Token (NFT) ve merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları ile ilgili bazı soru işaretlerini ele alarak güncelledi.

Jack Dorsey, paylaştığı bir tweetinde CEO’luğunu yaptığı ve Bitcoin yatırımları da olan ödeme şirketi Square’in, merkezi olmayan Bitcoin borsası projesinde hazır hale gelindiğini duyurdu.

Daha önce iki kez siber saldırıya uğrayan ve milyonlarca dolarlık fonu çalınan DeFi platformu olan Cream Finance, 3. kez anlık kredi (flash Ioan) saldırısıyla hacklendi. Yaklaşık 130 milyon dolar değerindeki Cream likidite token’ları ve ERC-20 token’ları çalındı.

Kaynak

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Mesut Özil Kripto Para Çıkartıyor. Nasıl Alınır, Ne İşe Yarar?

Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Mesut Özil’in bu hafta kendi kripto parasını çıkaracağını duyurdu. Bu…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

Visa’nın Kripto Kartlarıyla 1 Milyar Dolar Değerinde Ödeme Yapıldı

Kripto paraların ödemelerde kullanılmasına yönelik çözümler geliştiren ve iş birlikleri yapan oyunculardan…

KRİPTO YATIRIMCILARIN YENİ UMUDU KÖPEKLER OLDU

Dün Bitcoin başta olmak üzere dijital para fiyatlarının bir anda düşüşe geçmesi…

Ethereum EIP-1559 İçin Tarih Verildi

Ethereum çekirdek geliştiricilerinden Tim Beiko, merakla beklenen bir Ethereum Improvement Proposal’ın 14…

Dogecoin ile 1 Milyar TL Vurdular!

Kripto para dolandırıcılığı olaylarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da iddiaya göre dolandırıcılar…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

Danimarka’dan Bitcoin Hamlesi

Danimarka’da faaliyet gösteren SaxoBank, müşterilerine kripto varlık alım/satım hizmeti vermeye başladı. Danimarka…