altcoin

Geçen aylarda yatırımcılarına sundukları kazançlar ile dikkat çeken ve hem orta-uzun vadeli yatırımlık, hem de günlük al-sat işlemleri için uygun, geleceği en parlak, projeleri ile umut ve güven veren altcoin’lerden bazılarını sizler için sıraladık:

PUNDIX

Pundi X Coin (PUNDIX), dijital paraların fiziki kredi kartı / debit kart olarak anlık alışverişlerde kullanılabilmesini, POS cihazlarından işlem yapılabilmesini hedefleyen bir projenin kripto para birimidir. Proje kapsamında geliştirilecek olan fiziksel kredi kartı / banka kartına sahip olduğunuz coin’lerin cinsi ne olursa olsun PUNDIX olarak yüklenecek ve işlemler PUNDIX Coin üzerinden gerçekleştirilecektir. Artık 1 PUNDIX fiyatı 4.19 Amerikan Doları’dır ve Nisan 2021’de PUNDIX Coin sadece 2 gün aralıkla hem 7.1 Dolar ile tüm zamanları nen yüksek fiyatını, hem de 3.3 Dolar ile en düşük leveli görmüştür. Binance borsasından PUNDIX satın alınabilmektedir.

IOST

IOST Coin, dijital para transferlerinde karşımıza çıkan yüksek işlem ücretlerini ortadan kaldırmak için aynı isimde kurulmuş olan protokolün kendi kripto para birimidir. İşlem hacmi yüksek dijital para borsalarında swap (takas, yani elinizdeki kripto para birimini IOST’a çevirme) ve alım- satım, alma gönderme, transfer işlemleri gerçekleştirilebilir. Böylece örneğin elinizdeki BTC’yi IOST’a gönderip transfer ederseniz, alıcı da aldığı IOST’ları tekrar BTC’ye çevirirse, hem daha hızlı, hem de daha düşük komisyonlu para transferi gerçekleşmiş olur. 2021 Şubat ayında %141 değer artışı ile dikkatleri çekmiştir. Yazının yayımı sırasında 1 IOST fiyatı 0.07 Dolar’dır ve 1,2 milyar Dolar market değeri ile dikkat çekmektedir. Ocak 2018’de 0.13 Dolar ile tüm zamanların en zirve değerine ulaşan IOST Coin, 2020 Mart ayında ise 0.0015 Dolar’a kadar düşmüş, o günden beri ise toplamda %4801 değerlenmiştir. Binance borsasından Türk Lirası ile IOST satın alınabilmektedir.

Bunu da okuyun:  De-Fi Dolandırıcılıkları Nasıl Anlaşılır? De-Fi Dolandırıcılıklarına Karşı Nasıl Korunuruz?

FANTOM (FTM)

Fantom isimli, akıllı sözleşmeler ile dijital para işlemleri yapma olanağı sunan protokolün kendi kripto para birimi olan Fantom Coin (FTM), 2021 yılında yükselişe geçen ve yatırımcıların 2021 sonuna kadar değerini arttıracağını tahmin ettikleri bir altcoin’dir. Yalnızca 2021 Şubat ayında %146 değer artışı ile bu öngörüleri haklı çıkarmaktadır. Yazının yayımı sırasında 1 FTM Coin 0.42 Dolar değerindedir ve dijital para piyasasındaki değeri 1 milyar Dolar’ı geçmiştir. 2021 Şubat ayında 0.87 Dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan FANTOM Coin, 2020 Mart’ında ise 0.0019 Dolar’dı ve o günden beri %21713 değerlenmiştir.

 Binance borsasından FANTOM satın alınabilmektedir.

HOLO (HOT)

2021 Şubat’ında sadece 7 günde %203 değer kazanan ve 2021 yılında değer kazanmaya devam edeceği tahmin edilen HOT Coin, yazının yayımı sırasında 0.02 Dolar olan fiyatıyla 3 milyar Dolar’lık bir market değerine sahiptir. 2021 Nisan’da 0.03 Dolar ile en yüksek değeri gören HOLO Coin, yalnızca 1 yıl önce 2021 Mart’ında ise 0.0002 Dolar’dı ve aradan geçen 1 yılda tam %9041 değerlenmiştir.

 Binance borsasından HOLO satın alınabilmektedir.

OKB

Madencilik avantajı ile dikkatleri çeken OKB Coin, hem düşük madencilik ihtiyaçları ve ücretleri, hem de yüksek madencilik ödülleri ile dikkatleri çekmiş ve böylece 2021 Şubat ayında %151 değer kazanmıştır. Analistler OKB’nin gerçek değer ivmesini bu yıl yakalayacağını tahmin etmektedirler. Gerçekten de yazının yayımı sırasında 1 OKB = 20.6 Dolar iken, 2 yıl önce 2019 Mayıs’ında 1.2 Dolar’dı ve o günden beri %1543 değer kazanmıştır.

 Binance borsasından OKB satın alınabilmektedir.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

ZILLIQA (ZIL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Saniyede binlerce işlem listeleyebilme hızıyla bu alanda dünyanın en hızlı block chain’inin…

YEARN FINANCE (YFI) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Yearn Finance (YFI), yatırımcıların stake ettikleri paralarını, en iyi faiz oranını elde…

VERGE (XVG) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Verge Coin (XVG), anonimliği, gizliliği ve güvenliği ön planda tutan blok zinciri…

VOYAGER TOKEN (VGX) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Voyager Token (VGX), e-ticaret işlemleri için geliştirilmiş bir dijital para ve blok…

TRUST WALLET TOKEN (TWT) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Trust Wallet, dijital varlıklarınız için çok güvenli bir cüzdan uygulamasıdır. Trust Wallet,…

TEZOS (XTZ) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Tezos (XTZ) coin, 2014 yılında geliştirmeye başlanıp, 2017 yılında toplamda 232 Milyon…

TETHER (USDT) (USD TETHER) NEDİR, NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Tether, USD Tether ya da USDT olarak bilinen bu kripto para birimi,…

UNISWAP (UNI) COIN NEDİR, NEREDEN NASIL ALINIR?

Uniswap Coin (UNI), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. “Otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı” olması,…

THETA FUEL (TFUEL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

İkinci kripto para birimi (token) olan Theta Fuel Coin (TFUEL Coin), bir…

UMA COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

 UMA ağının yerel tokeni UMA Coindir (UMA). UMA ağı ise sentetik varlıklar…