kripto para
 • Hindistan’daki kripto para borsası CoinSwitch Kuber, 60 milyon dolardan fazla C Serisi yatırımı alarak toplamda 1.9 milyar dolar değere ulaşarak  Hindistan’daki kripto para sektörünün ikinci unicorn’u oldu.
 • Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), sabit coinlerin ödemeler, takas ve havale işlemleri konusunda uluslararası standartlarla uyumlu olmasıgerektiğini belirten bir rapor yayınladı.
 • Meksika Borsası (BMV) CEO’su olan José-Oriol Bosch, kripto para kullanımının Meksika Borsasında yer alması ihtimalini değerlendirerek bunun kripto paraların yasal statüsüne bağlı olduğunu söyledi.
 • ABD Adalet Bakan Yardımcısı Lisa Monaco, yasa dışı kripto para kullanımı ile mücadele kapsamında siber güvenlik alanında uzman isimlerle çalışarak yeni bir yaptırım girişimi kurulacağını açıkladı.
 • ABD’nin en büyük beşinci bankası olan U.S. Bank, kurumsal yatırım yöneticilerine kripto paralar için saklama hizmeti vermeye başladığını ve  yatırım fonunu yöneten kurumsal U.S. Bank müşterilerinin, bitcoinlerini (BTC) güvende tutabilmek için bankanın sunduğu saklama hizmetinden faydalanabileceklerini açıkladı.
 • Europol, Interpol, FBI, Fransa ve Ukrayna‘nın ortak düzenlediği operasyonda  bir fidye yazılım organizasyonu kuran iki kişi yakalandı. Suçlularla birlikte 1.3 milyon dolarlık kripto paranın yanında 375 bin dolar nakit ve iki lüks araba yakalandı.
 • Dünyanın ticaret merkezlerinden biri olan Hong Kong‘da Para Otoritesi (HKMA), e-HKD adında perakende kullanım amacıyla çıkarılması planlanan merkez bankası dijital parası için bir “whitepaper” yayımladı.
 • Dünyanın en büyük sinema salonu zinciri AMC, ABD’de Dogecoin ve Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleriyle dijital hediye kartları satmaya başladı.
 • QNB, RippleNet altyapısına dayalı olarak geliştirilen hizmeti, ilk etapta Türkiye’de QNB Finansbank ile deneyeceğini, ilerleyen dönemde daha fazla ülke ve bölgeye açılacağını açıkladı.
 • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından tanıtılan dijital dönüşüm programında veri ve yazılım altyapısı teknolojileri kapsamında Blockchain teknolojileri ve altyapısı ile ilgili çalışma yapan projelere de çağrıda bulunuldu.
 • Çin’in dijital merkez bankası parası (CBDC), ülkenin telekom devleri tarafından geliştirilen 5G mesajlaşma servisinde kullanılabilmesi için bir e-CNY cüzdanı geliştirdi.
 • Ukrayna ülke başkanı Volodymyr Zelensky, ülkenin dijital varlıkları düzenleyen ilk yasasını veto ederek menkul kıymetler komisyonunun düzenlemesi için geri gönderdi.
 • Analitik veri analiz platformu olan DappRadar göre, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) pazarları bu yıl kullanıcılar tarafından çok ilgi gördü ve finansal açıdan iyi bir büyüme yaşayarak bir yılda %936 yükseldi.
 • Blockchain analitik firması olan Chainalysis tarafından sunulan bir rapora göre, Avrupa bölgesi (CNWE), geçtiğimiz yıl 1 trilyon doların üzerinde dijital varlık alarak dünyanın en aktif kripto para birimi ekonomisi haline geldi.
 • MOVE Network, önde gelen mobil oyun içeriği topluluğu ve e-spor organizasyonu olan Tribe Gaming ile NFT çözümleri sunmak üzere ortaklık kurduğunu duyurdu.
 • Fransa’nın en büyük üçüncü bankası olan Société GénéraleMakerDAO’nun paylaşımına göre, Ethereum Blockchain’inde çıkardığı tahvilleri teminat olarak kullanarak MakerDAO’da DAI’yi ödünç almayı teklif etti.
Bunu da okuyun:  Twitter CEO'su : Bitcoin Bana İlham Veriyor

Kaynak: Aposto!

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

“Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz”

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, dijital pazarlara yönelik yasa çalışması yaptıklarını açıkladı.…

STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

Son dönemde baya meşhur bir proje olan Student Coin için “çalıntı kod”…

Binance NFT Açıldı

Binance NFT, bugün tüm kullanıcılara açıldı. Duyuru kapsamında “Hepsini Topla” temalı kampanyasını…

Brave Gizlilik Odaklı Kendi Arama Motorunu Geliştirdi

Kullandıkça kripto para kazanılmasını sağlayan ve kripto para cüzdan desteği, tarayıcı tabanlı…

TKO / TOKOCRYPTO ETKİNLİĞİ BİTTİ, BNB DÜŞÜŞE GEÇTİ. BNB BURN DÜŞÜŞE DUR DİYECEK Mİ?

Binance dijital para borsasının kendi kripto para birimi BNB Coin, TKO Coin…

MPAX Coin Scam Çıktı!

Bursa’da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, 12 bin mağduru bulunan bir kripto para…