fenerbahçe coin

Kripto para alanına hızlı bir giriş yapan Fenerbahçe Spor Kulübü, “Fenerbahçe Token” projesinden ne kadar kazanç elde ettiklerini açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla bir duyuru yayımlayan kulüp, ön satış sürecinde 268 milyon 500 bin TL gelir elde ettiklerini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Paribu iş birliğiyle çıkarılan “Fenerbahçe Token” isimli taraftar tokeni ile gündeme gelen Fenerbahçe Spor Kulübü, bugün KAP’a yaptığı bildirimde ön satış sürecinin başarıyla tamamlandığını duyurdu. Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Paribu Teknoloji A.Ş. ve Stoken Finansal Teknolojiler A.Ş ile yapılan sözleşme kapsamında üretilen Fenerbahçe Token ön satış sürecinin sonucu olarak; Şirketimiz, 268.500.000 TL gelir elde etmiştir.

Yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

“Değişen dünyaya ayak uydurmak zorundayız”

Hafta başında Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak konusunda çalışmalar yaptıklarını açıklamıştı. Fenerbahçe resmi web sitesinde yer alan duyuruya göre Koç, şu ifadelerde bulunmuştu:

Bildiğiniz gibi her şeyin dijital alana dahil olduğu bir dünyada dijital paralar da yoğun bir şekilde hayatımıza giriyor. Baş döndürücü bir hızda yaygınlaşıyor. Her bir ülkede bu yaşanıyor. Pek çok değişik markalar, kurumlar kendi coin’lerini, token’larını çıkarıyorlar. Bu niye önemli? Bizi takip edenler bilir ki defalarca söylüyorum. Zaten halihazıda çok kötü durumda olan futbol sektörü yeni gelir kalemleri yaratmak zorunda. Bunun kaçarı yok. Sadece Türkiye’deki futbol kulüpleri değil mali sıkıntısı bizler gibi olmayan dünya kulüplerine de baktığınız zaman artık kombine, forma, bilet satışları, yayıncı kuruluş gelirleri maksimuma gelmiş vaziyette. Bunlarda %5’lik, %10’luk farklılıklar olabilir. Dolayısıyla yeni gelir alanlarını herkes yaratmak durumunda. Bunun için de dijital gelirlerin çok önemli olduğunu ve bu konuda Fenerbahçe olarak çok yoğun çalışma yaptığımızı sizlere ifade etmiştim. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi de kripto varlık dünyasında Fenerbahçe’nin bulunması.

Avrupa’nın önde gelen futbol kulüplerinin de taraftar tokeni çalışmaları yaptığını hatırlatan Başkan Koç, çift taraflı kazanç sağlayan bir iş birliğine adım attıklarını belirtti.

Taraftar Token futbol ailesinde yeni bir kavram. Barcelona, Atletico Madrid, PSG, Juventus gibi kulüplerin yer aldığı bir dünya. Yerelde de pek çok kulübümüz bu işe harıl harıl bu işe girdiler. Taraftarlar kulüplerine ve kendi yarınlarına katkı sağlama olanağı kazanıyor. (…) Çift taraflı fırsat sağlayabileceğimiz bir oluşum içindeyiz. Paribu ile çıktığımız bu yolculuk dijital alanda ektiğimiz tohumların en önemli meyvesi olacak.

KAP Bildiriminin tamamı için tıklayınız.

Bunu da okuyun:  Fenerbahçe Token Rekorla Listelendi

Kaynakl: Investing.com Yazar: Deniz Engin

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

KOMBİNE ALMANIN YENİ MODELİ: TARAFTAR TOKEN’LER

TARAFTAR TOKEN NE ANLAMA GELİR, HER YÖNÜYLE TARAFTAR COIN REHBERİ: Son zamanlarda…

Ali Koç Fenerbahçe Coin’i Resmen İlan Etti!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda halk arasında…

Fenerbahçe Paribu ile Anlaştı!

Taraftar token konusunda Paribu ile anlaşmaya varan Fenerbahçe bu projeden kasasına 200…

Fenerbahçe Token’e İlk Tepkiler

Fenerbahçe’nin resmi taraftar token’i geçtiğimiz günlerde resmen Paribu tarafından duyurulmuştu. Token haberine…

Fenerbahçe Token rekor kırdı! 30 saniyede tükendi.

Paribu ve Fenerbahçe iş birliğiyle hayata geçirilen Fenerbahçe Token basın toplantısı gerçekleşti.…

Fenerbahçe Token Paribu’da Duyuruldu! İşte Detaylar

Fenerbahçe, kripto para borsası Paribu ile Fenerbahçe Token’ın piyasaya sürülmesi konusunda anlaştı.…

Fenerbahçe Token Rekorla Listelendi

Fenerbahçe’nin duyurulmasından piyasaya sürülmesine kadar her adımı olay olan dijital para birimi…