kripto para

Avustralya’da kripto para düzenlemesine ilişkin devam eden Senato soruşturması sonrasında Avustralya Merkez Bankası, Dijital Para Birimi (CBDC) araştırma ekibindeki bir pozisyon için yeni bir iş ilanı yayınladı.

El Salvador Devlet Başkanının salı günü paylaştığı twitlerinde yarım milyondan fazla kullanıcısı olan hükümet destekli bitcoin (BTC) cüzdanı olan Chivo’nun teknik sorunların “%95’inin giderildiğini”, kalan sorunların ise çok yakında çözüleceğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük bankalardan biri olan Morgan Stanley, kripto para odaklı yeni bir araştırma bölümü kurduğunu duyurmasının ardından Sheena Shah’ı özel kripto para araştırma ekibine lider analist olarak atadı.

Birleşik Krallık’taki posta servislerinden Post Office, müşterilerine önümüzdeki haftadan itibaren EasyID adlı kimlik doğrulama uygulamasıyla birlikte kripto para alma imkanı sunacağını açıkladı.

Coinbase, vadeli işlem ticareti sunabilmek için ilk adımı atarak sürecin bir parçası olmak için türev özdenetim organizasyonuna (SRO) üye olmak istediğini Twitter üzerinden yayımladığı bir duyuru ile onayladı.

Türkiye Merkez Bankası ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK-BİLGEMile Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu oluşturulduğunu açıkladı.

Ukrayna başkanı olan Zelenski‘nin Ukrayna’da Bitcoin‘i yasal para haline getirme çalışmaları kapsamında bir heyetini El Salvador’a gönderdiği ortaya çıktı.

Blokzincir tabanlı taraftar etkileşim platformu olan Socios, dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan ve geçtiğimiz günlerde futbol-NFT platformu olan Sorare‘yle de bir ortaklık kuran La Liga ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

İsviçre’nin finansal regülasyon kurumu olan FINMA, SIX borsasına, menkul kıymetlerin token şeklinde işlem görümesi konusunda lisans verdiğini duyurdu.

El Salvador hükümeti, BTC ve kripto paralarla ilgilenen yabancı girişimcileri ve yatırımcıları kendi ülkesinde kripto para işlemleri yapmaya teşvik etmek amacıyla yabancı yatırımcıların Bitcoin kazançları üzerindeki vergilerden muaf tutulacağını söyledi.

Bunu da okuyun:  Dogecoin ile 1 Milyar TL Vurdular!

Kaynak: Kripto Küratör

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

“Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz”

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, dijital pazarlara yönelik yasa çalışması yaptıklarını açıkladı.…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

Son dönemde baya meşhur bir proje olan Student Coin için “çalıntı kod”…

Binance NFT Açıldı

Binance NFT, bugün tüm kullanıcılara açıldı. Duyuru kapsamında “Hepsini Topla” temalı kampanyasını…

Brave Gizlilik Odaklı Kendi Arama Motorunu Geliştirdi

Kullandıkça kripto para kazanılmasını sağlayan ve kripto para cüzdan desteği, tarayıcı tabanlı…

MPAX Coin Scam Çıktı!

Bursa’da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, 12 bin mağduru bulunan bir kripto para…

TKO / TOKOCRYPTO ETKİNLİĞİ BİTTİ, BNB DÜŞÜŞE GEÇTİ. BNB BURN DÜŞÜŞE DUR DİYECEK Mİ?

Binance dijital para borsasının kendi kripto para birimi BNB Coin, TKO Coin…