crypto wallet

Dijital para borsalarına para yatırmak ve çekmek için Papara ve Ininal gibi ödeme sistemlerinin kullanımının yasaklanması, dijital para yatırımcılarını bankaları kullanmaya sevk etti. Dijital para borsalarını kullanan kişiler, banka yoluyla para yatırıp çekmenin yollarını öğrenmeye başladılar. Peki hangi borsaya hangi banka üzerinden para yatırılabilme imkanı vardır?

Binance TR : Binance dijital para borsasına banka ile para yatırmanın ve çekmenin en kolay yolu Binance TR üzerinden gönderilmektedir. Binance’a banka üzerinden Türk Lirası yatırmak için Binance TR uygulamasını indirip üye olduktan sonra (e-posta adresinizin Binance hesabınızla aynı olmasına dikkat edin.) Vakıfbank ve Ziraat bankasıyla limit olmadan 7 gün 24 saat, diğer bankalardan ise 1000 TL altı her gün her saat para gönderebilme şansınız vardır. Eğer EFT yapıyorsanız ve tutar 1000 TL’nin üstündeyse tatil günleri (hafta sonları ve resmi tatiller) ve mesai saatleri dışında anında geçmez fakat hafta içi mesai saatleri içinde birkaç dakika içerisinde işlem gerçekleştirilir. Binance TR hesabınıza geçen TL bakiyenizi, BUSD ya da USDT stable dijital para birimine çevirdikten sonra Binance hesabınıza tek dokunuşla aktarabilirsiniz. Ya da Binance TR üzerinde listelenmiş olan başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere birçok dijital para biriminde de değerlendirebilirsiniz. Aynı yöntemi başka borsa ve cüzdanlara dijital para aktarmak için de kullanabilirsiniz. Örneğin Trust Wallet gibi mobil cüzdanlara, Ledger gibi soğuk cüzdanlara ya da XT.COM gibi Türkiye bankalarından para aktarımı mümkün olmayan yabancı borsalara da bu yöntemle para aktarabilirsiniz. Binance TR’ye TL yatırın, paranızı USDT’ye çevirin ve hangi cüzdan ya da borsaya para aktarmak istiyorsanız oradaki hesabınıza USDT olarak gönderin. Tersine mühendislik olarak bu yöntemi Binance ya da diğer borsalardan para çekmek için de kullanabilirsiniz. Binance borsasındaki hesabınızı Binance TR’ye aktararak 7 gün 24 saat kendi isminize kayıtlı banka hesabınıza TL olarak aktarıp çekebilirsiniz. Ya da aynı şekilde başka cüzdanlardan ve borsalardan önce Binance TR’deki hesabınıza USDT olarak, sonra bunu Türk Lirası’na çevirerek banka hesabınıza edebilirsiniz. Kısacası bu yöntemle TÜM borsa ve cüzdanlardan Türk Lirası çekilebilir.

Bunu da okuyun:  BITCOIN GRAFİK YORUMLAMA NASIL YAPILIR?

Paribu : Paribu’ya birçok bankadan para yatırılabiliyor. Bunun için kesinlikle banka hesabınızın, Paribu’da üye olduğunuz bilgilerle aynı ada ait olması şart. ATM’den, ortak hesaplardan vb. Paribu’ya para yatırmanız mümkün değildir. Aynı şekilde Paribu’dan banka hesabınıza para çekmek için de TL çekilecek hesabın kendi isminize ait olması gereklidir. Tüm bankalar arası para çekme ve yatırma işlemleri 1000 TL’ye kadar 7 gün 24 saat, 1000 TL’nin üzerindeki bakiyeler ise aynı bankadan aynı bankaya olmak kaydıyla 7/24, farklı bankalar arası da EFT yani mesai saatleri içerisinde yapılabiliyor. BTCTurk, Bitexen ve Bitpanda da aynı şartlarda bankadan para yatırılıp çekilebilen borsalar arasında yer alır.BTCTurk, Bitexen ve Bitbanda’ya 7 gün 24 saat boyunca 1000 TL’ye kadar olan para yatırma ve çekme işlemleri, 1000 TL’nin üzerinde olan para yatırma ve çekme işlemleri de aynı bankadan aynı bankaya 7/24, farklı bankalardan ise mesai saatleri içerisinde yapılabilir. Tüm bu borsalarda hesap isimlerinin aynı olması legal zorunluluktur.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

Coin Sepeti (Kripto Para Yatırım Sepeti) Nedir?

Kripto para sepeti nedir ve nasıl yapılır? Yeni kripto para yatırımcıları için muhakkak…

İNDİKATÖR NEDİR?

İndikatör yabancı asıllı bir kelimedir. Bu sebeple ilk bakışta ne olduğu hakkında…

PARİBU HESAP KAPATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Paribu kullanıcıysanız ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız bu yazımızı okumanız yararlı olacaktır. Yazımızda…

PARİBU ANLAŞMALI BANKALAR HANGİLERİDİR? PARA YATIRMA İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Bu yazımızda Paribu’ya para yatırırken hangi bankaları kullanabilirsiniz ve Paribu’nun anlaşmalı olduğu…

WAZİRX KRİPTO PARA BORSASI NEDİR?

Bu yazımızda sizlere Hindistan’a ait olan WazirX platformundan söz edeceğiz. İyi okumalar.…

TRUST WALLET NEDİR, TRUST WALLET TOKEN NEDİR, NASIL KULLANILIR, NASIL ALINIR?

Trust Wallet, sadeliği ve kullanışlılığıyla olduğu kadar güvenilirliği de öne çıkan bir…

UNİSWAP NEDİR?

Uniswap, Hayden Adams tarafından kurulmuştur. Uniswap, Ethereum tabanlı bir borsadır. Aynı zamanda…

KRİPTO PARA NEDİR? NASIL ALINIR?

Kripto paralardan bahsederken ilk olarak ‘kriptoloji’nin ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Kriptoloji, şifreleme…