rvn coin

Ravencoin (RVN) ya da RVN Coin, 2018 yılında geliştirilen bir dijital para projesidir. Bitcoin blok zincirinin çatallanmasıyla beraber gerçekleşmiştir. Ravencoin’i geliştiren kişiler “merkeziyetsiz bir dijital paradan sonraki aşama nedir?” Sorusunun cevabını arayarak RVN Coin’i geliştirmişlerdir. Ravencoin, “varlık platformu” ilkesi ile geliştirilmiştir. “Varlık platformu” sanal olmayan, yani gerçek dünyadaki fiziksel varlıkların da blok zinciri üzerine kaydedilmesi anlamına gelir. Sahip olduğunuz bütün fiziksel varlıkların (ev, araba, arsa, tarla gibi) blok zincire kaydedilmesi, bu varlıkların aktarımı sırasında da blok zincirinin kullanılması demektir. Örneğin evinizi satmak istediğinizde tapu ya da notere gitmeden, blok zinciri üzerinden bu satış işlemini yapabilme imkanınız vardır. Ravencoin’in ana ağında, 500 RVN karşılığında yeni bir varlık token’i oluşturabilme şansınız vardır. Örneğin arabanızı Ravencoin blok zincirine kaydedecekseniz, arabanızın ruhsatındaki bütün bilgileri girmeniz gerekmektedir. Daha sonra bu arabayı satmak istediğinizde de, blok zinciri üzerinde bir akıllı sözleşme ile arabanızı başkasına devredebilme imaknınız vardır. Arabayı alan kişi de sözleşme karşılığı, anlaşılan rakam kadar Ravencoin (RVN)’i sizin hesabınıza gönderir. Bunun haricinde Ravencoin’i günlük hayatta kullanmanın başka yolları da mevcuttur. Örneğin internetten satın aldığınız biletler Ravencoin blok zinciri üzerine kaydedilerek size gönderilebilir. Ya da şifreleriniz, uygulama içi kodlarınız gibi her türlü saklanması gereken online bilgi de Ravencoin ağına kaydedilebilir. Ravencoin’in bu vizyoner ve yenilikçi yaklaşımını 50 adet borsa desteklemiş ve 68 adet işlem çiftinde işlem ücreti olarak listelenmiştir. Bunun yanında birçok platform da Ravencoin’e desteklemiştir.

Ravencoin (RVN) madenciliği nasıl yapılır?

GPU gücüyle Ravencoin madenciliği yapılabilir. Ekran kartınız minimum 4 GB ya da üstü ise, Ravencoin (RVN) madenciliği karlı bir girişim olarak varsayılabilir. Ravencoin madenciliğini bireysel yapmak yerine, madencilik havuzlarına da katılabilme şansınız vardır.

Bunu da okuyun:  Ethereum Umut Vaat Ediyor
Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

ZILLIQA (ZIL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Saniyede binlerce işlem listeleyebilme hızıyla bu alanda dünyanın en hızlı block chain’inin…

YEARN FINANCE (YFI) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Yearn Finance (YFI), yatırımcıların stake ettikleri paralarını, en iyi faiz oranını elde…

VERGE (XVG) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Verge Coin (XVG), anonimliği, gizliliği ve güvenliği ön planda tutan blok zinciri…

VOYAGER TOKEN (VGX) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Voyager Token (VGX), e-ticaret işlemleri için geliştirilmiş bir dijital para ve blok…

TRUST WALLET TOKEN (TWT) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Trust Wallet, dijital varlıklarınız için çok güvenli bir cüzdan uygulamasıdır. Trust Wallet,…

TEZOS (XTZ) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Tezos (XTZ) coin, 2014 yılında geliştirmeye başlanıp, 2017 yılında toplamda 232 Milyon…

TETHER (USDT) (USD TETHER) NEDİR, NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Tether, USD Tether ya da USDT olarak bilinen bu kripto para birimi,…

UNISWAP (UNI) COIN NEDİR, NEREDEN NASIL ALINIR?

Uniswap Coin (UNI), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. “Otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı” olması,…

THETA FUEL (TFUEL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

İkinci kripto para birimi (token) olan Theta Fuel Coin (TFUEL Coin), bir…

UMA COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

 UMA ağının yerel tokeni UMA Coindir (UMA). UMA ağı ise sentetik varlıklar…