binance tr

Binance TR ya da Binance Türkiye, dünyanın en büyük dijital para borsası olan Binance’ın Türkiye’ye özel geliştirdiği uygulama ve internet sitesinin adıdır. Son düzenleme ile dijital para borsalarına Papara gibi aracı kuruluşlardan para yatırmanın yasaklanmasıyla beraber, doğrudan banka üzerinden havale ve EFT ile para yatırılabildiği için Binance TR uygulaması yaygınlaşmaya başladı. Binance Türkiye uygulaması yardımıyla, global yani ana Binance borsasına banka havalesi / EFT ile Türk Lirası yatırabilir.

BINANCE TÜRKİYE (BINANCE TR) HESABI NASIL OLUŞTURULUR?

Binance TR resmi sitesine https://www.trbinance.com/account/signup?ref=Y5PW7VZZ adresinden girerek sağ üst köşeden “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayın. Ekrandaki yönergeleri takip ederek , e-posta adresinizi ve şifrenizi belirledikten sonra “Hesap Oluştur” seçeneğine tıklayın. Belirttiğiniz e-posta adresine bir onay maili gelecek, gelen 6 haneli güvenlik koduyla işlemi tamamlayabilirsiniz.

BINANCE GLOBAL HESABIYLA BINANCE TR HESABINI BİRBİRİNE BAĞLAMA

Eğer halihazırda Binance Global ( binance.com ) hesabınız varsa, Binance Türkiye hesabınızla bunu bağlayabilmeniz mümkündür. Yoksa önce https://accounts.binance.com/tr/register?ref=65916637 adresinden Binance hesabı oluşturuyoruz. Daha sonra trbinance.com sitesine girip, “ binance.com hesabıyla oturum açın” seçeneğine tıklıyoruz. Binance’a üye olurken girdiğimiz e-posta adresi ve şifremizi giriyoruz. Onay kutucuklarını işaretleyerek devam ediyoruz.

BINANCE TR YATIRILAN PARAYI BINANCE HESABINA AKTARMA

Binance TR hesabınıza giriş yaparak para yatırma seçeneğinden TRY (Türk Lirası) seçeneğinden gereken adımları takip edip, Ziraat Bankası ya da VakıfBank ile havale, diğer bankalar ile EFT yaparak, 1000 TL altındaki tutarları 7/24 FAST ile anında, 1000 TL üstündeki tutarları ya aynı bankadan aynı bankaya ya da EFT saatleri içinde yatırabilmeniz mümkündür. Böylece yatırdığınız para, Binance TR hesabınızdaki cüzdan seçeneğinde TRY cüzdanınıza otomatik olarak aktarılır. Şimdi piyasa seçeneğinden BUSD/TRY seçeneğinden “satın al” diyerek yatırmak istediğimiz miktar kadar BUSD satın alıyoruz. Binance uygulamasına geçerek, cüzdan seçeneğinden BUSD cüzdanımızı seçiyoruz ve “yatırma” butonuna tıklayarak, BUSD adresini kopyalama işlemini tamamlıyoruz. Daha sonra yine Binance TR hesabımıza dönerek, BUSD cüzdanımıza tıklayarak “çekme” butonuna tıklıyoruz. Kopyaladığımız adresi yapıştırdıktan sonra miktarı girerek gönderme işlemini tamamlıyoruz. Dakikalar içinde gönderdiğimiz BUSD’ler Binance hesabınıza aktarılacaktır. Daha sonra “piyasa” menüsünden almak istediğiniz coin’i BUSD işlem çiftiyle değiş- tokuş edebilirsiniz.

Bunu da okuyun:  KRİPTO PARA NEDİR? NASIL ALINIR?
Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

Coin Sepeti (Kripto Para Yatırım Sepeti) Nedir?

Kripto para sepeti nedir ve nasıl yapılır? Yeni kripto para yatırımcıları için muhakkak…

İNDİKATÖR NEDİR?

İndikatör yabancı asıllı bir kelimedir. Bu sebeple ilk bakışta ne olduğu hakkında…

PARİBU HESAP KAPATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Paribu kullanıcıysanız ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız bu yazımızı okumanız yararlı olacaktır. Yazımızda…

PARİBU ANLAŞMALI BANKALAR HANGİLERİDİR? PARA YATIRMA İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Bu yazımızda Paribu’ya para yatırırken hangi bankaları kullanabilirsiniz ve Paribu’nun anlaşmalı olduğu…

WAZİRX KRİPTO PARA BORSASI NEDİR?

Bu yazımızda sizlere Hindistan’a ait olan WazirX platformundan söz edeceğiz. İyi okumalar.…

TRUST WALLET NEDİR, TRUST WALLET TOKEN NEDİR, NASIL KULLANILIR, NASIL ALINIR?

Trust Wallet, sadeliği ve kullanışlılığıyla olduğu kadar güvenilirliği de öne çıkan bir…

UNİSWAP NEDİR?

Uniswap, Hayden Adams tarafından kurulmuştur. Uniswap, Ethereum tabanlı bir borsadır. Aynı zamanda…

KRİPTO PARA NEDİR? NASIL ALINIR?

Kripto paralardan bahsederken ilk olarak ‘kriptoloji’nin ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Kriptoloji, şifreleme…