tko coin

Dünyanın en büyük dijital para borsası Binance’ın Launchpad platformunda duyurduğu Tokocrypto / TKO coin son günlerin en çok konuşulan dijital varlıklarından biri oldu. Binance borsası üzerinde, hesaplarında BNB coin bulunduranlara ilk olarak düşük fiyattan satılacak olan TKO coin, BNB fiyatlarının da tavan yapmasına sebep oldu.

Peki TKO coin / Tokocrypto nedir? Tokocrypto (TKO) nereden ve nasıl alınır? TKO coin bedava mı dağıtılacak? TKO coin kimlere dağıtılacak? TKO coin / Tokocrypto alınır mı, yükselecek mi?

Şöyleki:

TKO COIN NEDİR? TOKOCRYPTO NEDİR?

Tokocrypto, Endenozya merkezli bir dijital para borsasıdır. TKO yani Toko Coin ise bu bırsanın kendi token’i yani kripto para birimidir. Ancak TKO coin’i benzerlerinden ayıran, diğer dijital para borsası token’lerine göre farklı bir token modeline sahip olması. BIDR isimli bir stable coini de Endonezya’nın en büyük hacimli borsası olan Tokocrypto, kendi coin’i olan Toko Coin (TKO coin) ile birlikte piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda Tokocrypto borsası NFT Arcade isimli bir NFT pazar yerine de sahip. Türünün ilk örneği olma özelliğini NFT alım satımı için kullanılan bu platform da taşıyor.

TKO COIN FİYATI NE KADAR?

Öncelikli olarak TKO coin / Tokocrypto coin, Binance borsası üzerinde 0,10 Dolar yani 10 Cent fiyatla satışa sunulacak. 0,10 Dolar’lık açılış fiyatlandırmasının hemen ardından TKO coin fiyatlarının hızla artması yani pump yapacağı tahmin ediliyor.  Bazı analistlere göre, aynı gün fiyatın 1 Dolar ve üstüne çıkmasının sürpriz olmayacağı, yani TKO coin’in yatırımcılarına bir günde 10 kattan fazla kazandırabileceğini söylüyor.

TKO COIN BEDAVA MI DAĞITILACAK?

Çoğu kişi “TKO coin BNB sahiplerine bedava olarak dağıtılacak” olarak bilse de asıl cevap hayır, TKO coin parayla satışa sunulacak. Normal bir Launchpad satışı olarak yapılacak olan TKO coin arzında,BNB bakiyeleri oranında TKO coin’i açılış fiyatından yani 10 cent’ten alma imkanı, Binance borsasında BNB bakiyesi olanlara sağlanacak.

Bunu da okuyun:  DIGIBYTE (DGB) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

TKO COIN’İ KİMLER ALABİLİR?

Binance borsasında 1 Nisan-7 Nisan arasında spot ya da stake olarak BNB bakiyesi bulunanlar, ilk gün yapılacak olan Launchpad arzında, öncelikli alım hakkına sahip olacak. Bunun için, yatırımcıların 7 günlük ortalama BNB bakiyelerine Binance tarafından bakılacak. En fazla 20 bin Dolar tutarında TKO coini, bir Binance kullanıcısı alabilecek.

TKO COIN NE ZAMAN DAĞITILACAK?

7 Nisan 2021 Çarşamba günü TSİ 12:00 itibariyle, TKO coin / Tokocrypto coin  satışa sunulacak ve 0,10 Dolar fiyatla satışa sunulacak. Bunun için aynı gün içerisinde TSİ 07:00 ile 11:00 arasında katılım talebinde bulunmanız ve başvurmanız gerekmektedir. Toplam 75 milyon adet TKO coin / Tokocrypto coin satılınca, toplam 7,5 Milyon Dolar tutarında TKO coin / Tokocrypto coin satılacak olan Launchpad etkinliği, sona erecek. Toplam TKO coin / Tokocrypto coin arzının %15’ine bu rakam tekabül ediyor.

TKO COIN HAKKINDA VERİLER

Launchpad Hard Cap : 7,5 Milyon Dolar

Kullanıcı Başına Hard Cap : 20 bin Dolar

500 milyon TKO toplam token arzı.

75 milyon TKO, Binance Launchpad ile Satılacak Token arzı.

Launchpad Üzerindeki Satış Fiyatı da 1 TKO = 0,10 USD’dır.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

ZILLIQA (ZIL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Saniyede binlerce işlem listeleyebilme hızıyla bu alanda dünyanın en hızlı block chain’inin…

YEARN FINANCE (YFI) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Yearn Finance (YFI), yatırımcıların stake ettikleri paralarını, en iyi faiz oranını elde…

VERGE (XVG) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Verge Coin (XVG), anonimliği, gizliliği ve güvenliği ön planda tutan blok zinciri…

VOYAGER TOKEN (VGX) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Voyager Token (VGX), e-ticaret işlemleri için geliştirilmiş bir dijital para ve blok…

TRUST WALLET TOKEN (TWT) NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Trust Wallet, dijital varlıklarınız için çok güvenli bir cüzdan uygulamasıdır. Trust Wallet,…

TEZOS (XTZ) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Tezos (XTZ) coin, 2014 yılında geliştirmeye başlanıp, 2017 yılında toplamda 232 Milyon…

TETHER (USDT) (USD TETHER) NEDİR, NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Tether, USD Tether ya da USDT olarak bilinen bu kripto para birimi,…

UNISWAP (UNI) COIN NEDİR, NEREDEN NASIL ALINIR?

Uniswap Coin (UNI), merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. “Otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı” olması,…

THETA FUEL (TFUEL) COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

İkinci kripto para birimi (token) olan Theta Fuel Coin (TFUEL Coin), bir…

UMA COIN NEDİR, NEREDEN VE NASIL ALINIR?

 UMA ağının yerel tokeni UMA Coindir (UMA). UMA ağı ise sentetik varlıklar…