binance grafik okuma

Binance borsasında grafikler nasıl okunur? Binance grafiklerini okuyarak daha fazla kazanmak için neler yapılır? Binance borsasında para kazanma imkanları. İlk olarak Binance üyesi değilseniz buradan üye olabilirsiniz. Coinmarketcap ya da cryptowat.ch listelerinden piyasa değeri açısından ilk yirmi sırada bulunan dijital paraları, dijital para / USD çiftlisi olarak Binance uygulamasında “Piyasalar” menüsünde aratarak favorilerimize ekleyelim. (Favoriye eklemek için sağ üstteki yıldız imgesini kullanabilirsiniz.) Sıralamada “24s Değişim” yanındaki küçük beyaz ok yukarı doğru baksın, yani en çok kaybedenler / değeri azalanlar en üstte, en çok kazananlar / değeri artanlar en altta olacak şekilde sıralansın. tradingwiev.com gibi siteler üzerinden bir teknik analiz grafiği oluşturmamız gerekiyor. Grafik zamanını bir dakika ya da saatlik, günlük gibi istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, ilk başta hangi zaman aralığını seçerseniz, daha sonra sürekli onunla devam etmeniz gerekliliği. Zaman aralığı uzadıkça, alım satımlarda hata yapma riskiniz o oranda azalır. O nedenle başlangıç için “günlük” grafik açmanızı öneriyoruz. Daha tecrübeli kullanıcılar 4 saatlik ya da saatlik zaman aralıklarını da seçebilir. Grafik seçeneklerinden “Heikin ashi” seçeneğini belirliyoruz. Binance’da favorilerimize eklediğimiz yirmi coin’in USD işlem çiftlerini buraya da ekliyoruz. Düşen dijital paraları takip ederek, düşüş devam ettikçe alım yapabilirsiniz. Burada mum grafiklerini okuyabilmek gerekiyor.

Mum Grafik nedir?

 Bitcoin mum grafik okuma yöntemi Mum grafiklerin üstündeki uzun ince çizgi, en yüksek fiyatı, kalın çizginin üst sınırı kapanış fiyatını, kalın çizginin alt sınırı açılış fiyatını, alttaki uzun ince çizgi ise en düşük fiyatı temsil eder. Açılış fiyatı; belirlenen zaman aralığı içindeki piyasa fiyatıdır. En yüksek fiyat; belirlenen zaman aralığı içinde kaydedilen en yüksek piyasa emri fiyatıdır. En düşük fiyat; belirlenen zaman aralığı içinde kaydedilen en düşük piyasa emri fiyatıdır. Kapanış fiyatı; belirlenen zaman aralığı içinde kaydedilen piyasa fiyatı yani son alım satımdır. Mum grafiğinin gövdesi ne kadar uzun olursa alım satım baskısı yani boğalar ve ayılar arasındaki çekişme o kadar yorucu olur. Mumların kuyruklarının kısa olması durumunda, en yüksek değer, kapanış fiyatına daha yakındır. Binance’ta kazanmanın ilk şartı Mum grafiklerinde arka arkaya iki yeşil mum görene kadar düşükten alım yapmaya devam edebilirsiniz. Bu düşüş ile yükseliş trendleri arasındaki zaman birkaç saat olabileceği gibi, birkaç hafta da sürebilir. Kesinlikle zararına satış, yani aldığınız fiyatın altına satış yapmamak kazanmanın ilk şartıdır. İkinci kural : Yükselmeye başlayan coin’leri satın, düşüşe geçen coinleri almaya devam edin. 

Binance’ta coin grafiği okuma, Binance uygulamasında bir coin çiftine tıkladığınız zaman göreceğiniz ekrana göz atalım :

Bunu da okuyun:  BRAVE BROWSER NEDİR, NE İŞE YARAR? BRAVE BROWSER İLE PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ?

En üstteki büyük fiyat yeşilse söz konusu coinin yükselmesi, kırmızı ise düşmesi anlamına gelir. Ayrıca altta küçük bir +7,32 gibi rakam göreceksiniz. Bu 24 saatteki artış yüzdesidir. Yani o coin, son 24 saatte %7,32 değer kazanmıştır. En üst sağdaki “yüksek” ve “düşük” rakamları, 24 saatteki en yüksek ve en düşük fiyatları gösterir. Mum çizgilerinin kırmızı olanların, kuyruğu en aşağıya kadar uzananı, 24 saatlik fiyatın en düşük noktasını gösterir. Yeşil mumların üstteki ince uzun çizgilerinin en tepe noktası, coin’in 24 saatlik fiyatının en yüksek noktasını temsil eder. (Eğer 24 saatlik grafiğe bakıyorsanız bu zaman aralıkları geçerlidir, 4 saat, 1 saat, 15 dakika, 1 gün ya da daha fazla seçenek de görüntüleyebilirsiniz.) Aşağıda gördüğünüz emir defteri fiyatları da, mevcut defterde yazılı olan ticaret emirleridir. Buradan piyasa beklentilerini görüntüleyebilirsiniz.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

Coin Sepeti (Kripto Para Yatırım Sepeti) Nedir?

Kripto para sepeti nedir ve nasıl yapılır? Yeni kripto para yatırımcıları için muhakkak…

İNDİKATÖR NEDİR?

İndikatör yabancı asıllı bir kelimedir. Bu sebeple ilk bakışta ne olduğu hakkında…

PARİBU HESAP KAPATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Paribu kullanıcıysanız ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız bu yazımızı okumanız yararlı olacaktır. Yazımızda…

PARİBU ANLAŞMALI BANKALAR HANGİLERİDİR? PARA YATIRMA İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Bu yazımızda Paribu’ya para yatırırken hangi bankaları kullanabilirsiniz ve Paribu’nun anlaşmalı olduğu…

WAZİRX KRİPTO PARA BORSASI NEDİR?

Bu yazımızda sizlere Hindistan’a ait olan WazirX platformundan söz edeceğiz. İyi okumalar.…

TRUST WALLET NEDİR, TRUST WALLET TOKEN NEDİR, NASIL KULLANILIR, NASIL ALINIR?

Trust Wallet, sadeliği ve kullanışlılığıyla olduğu kadar güvenilirliği de öne çıkan bir…

UNİSWAP NEDİR?

Uniswap, Hayden Adams tarafından kurulmuştur. Uniswap, Ethereum tabanlı bir borsadır. Aynı zamanda…

KRİPTO PARA NEDİR? NASIL ALINIR?

Kripto paralardan bahsederken ilk olarak ‘kriptoloji’nin ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Kriptoloji, şifreleme…