dolar-bitcoin-btc

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, pandemi sonrası politikaya geçişi aceleye getirmeye gerek olmadığını ifade ederek politika değişikliği için ulaşılması gereken hedeflere hâlâ uzak olduklarını belirtti. Powell ayrıca Fed’in dijital merkezi paraya sıcak baktığını ifade ederek “ABD’nin dijital bir para birimi olsaydı kripto paraya ihtiyacınız olmayacaktı” dedi.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD’nin corona virüsü pandemisinin ardından gerçekleşmesi hedeflenen ekonomik toparlanmasını tamamlamak için “güçlü destek” sözü verdi,

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde dün akşam konuşan Powell, son fiyat artışlarının pandemi sonrası yeniden açılmayla ilişkili olduğunu belirtti. Powell, Fed’in mümkün olduğunca çok insanın işe geri dönmesine odaklandığını ifade etti.

TAHVİL ALIMLARINI YAVAŞLATMA TARTIŞMASI
Kısa vadede tahvil alımlarını yavaşlatmanın uzak bir ihtimal olduğunu söyleyen Powell, enflasyon ve işsizlik oranlarının istedikleri seviyelerde olmadığını belirterek, ekonomide ‘önemli bir ilerleme’ sağlanana kadar tahvil alımına devam edileceğinin sinyalini verdi.

Powell, Fed’in iş bağlantılarının çoğunluğunun önümüzdeki aylarda girdi maliyetlerinde ve satış fiyatlarında daha fazla artış beklediğini söyledi.

Powell, pandemi sonrası politikaya geçişi aceleye getirmeye gerek olmadığını belirterek faiz ve tahvil alımı politikalarında acil bir değişikliğe gitmeyeceğinin işaretini verdi.

MERKEZİ DİJİTAL PARA VE SABİTKOİN MESAJI
Kripto paralar ve dijital para birimleri konusunda da konuşan Powell, merkezi dijital para konusuna da sıcak yaklaştıklarını belirtti. Powell, “ABD’nin dijital bir para birimi olsaydı sabit paralara ve kripto para birimlerine ihtiyacınız olmayacaktı” dedi.

Komite üyelerinin sorularını yanıtlayan Powell, kripto varlıkların ABD’de ana ödeme aracı haline geleceği iddiasına şüpheyle baktığını, ancak sabitkoinlerin (stablecoin) daha fazla ilgi çekebileceğini söyledi.

Powell ayrıca, sabitkoinlerin finansal sistemin önemli bir parçası olabilmesi için daha fazla düzenlemeye ihtiyaç olduğunu belirtti.

Bunu da okuyun:  TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

Sabitkoin, tıpkı kripto paralar gibi blok zinciri teknolojisini kullanan ama genellikle değeri başka bir geleneksel para birimine ya da değerli bir varlığa sabitlenmiş yeni bir kripto para türüne verilen isim.

Bu yazıda bahsedilen kripto paraları Türk Lirası ile güvenle almak, satmak ve daha fazlası için dünyanın en büyük borsası Binance'a bu linkten üye olun, alım-satımlarınızda komisyon ödemeyin! Sorumluluk reddi beyanı ve yasal bilgilendirme için tıklayın.
You May Also Like

TÜRK SANATÇIDAN NFT HAMLESİ

NFT akımına, dünyaca ünlü Türk graffiti sanatçısı Tunç “Turbo” Dindaş da katıldı.…

Shopify NFT Satacak

Daha önce NFT pazaryerleri ile yaptığı iş birliği doğrultusunda işyerlerinin NFT satmasını…

BINANCE PARA DAĞITIYOR! %100 FAİZ KAZANMA İMKANI!

Binance, MDX Coinlerini faize yatıranlara yıllık %100’e varan faiz ödeyeceğini ayrıca belli…

TKO COIN LİSTELENDİ, FİYATI COŞTU

Binance’ın Launchpad etkinliğinde BNB sahiplerine 0.10 Dolar fiyat üzerinden dağıtılan TKO Coin…

“Dijital pazara yönelik yasa hazırlıyoruz”

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, dijital pazarlara yönelik yasa çalışması yaptıklarını açıkladı.…

MPAX Coin Scam Çıktı!

Bursa’da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, 12 bin mağduru bulunan bir kripto para…

TKO / TOKOCRYPTO ETKİNLİĞİ BİTTİ, BNB DÜŞÜŞE GEÇTİ. BNB BURN DÜŞÜŞE DUR DİYECEK Mİ?

Binance dijital para borsasının kendi kripto para birimi BNB Coin, TKO Coin…

STUDENT COIN İÇİN SCAM İDDİASI!

Son dönemde baya meşhur bir proje olan Student Coin için “çalıntı kod”…

Binance NFT Açıldı

Binance NFT, bugün tüm kullanıcılara açıldı. Duyuru kapsamında “Hepsini Topla” temalı kampanyasını…

Brave Gizlilik Odaklı Kendi Arama Motorunu Geliştirdi

Kullandıkça kripto para kazanılmasını sağlayan ve kripto para cüzdan desteği, tarayıcı tabanlı…